طباطبایی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: 1000 بسته معیشتی همزمان با ایام اربعین در بین نیازمندان لرستانی توزیع می شود.

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در راستای کمک مومنانه و این که در ایام محرم و صفر نذورات با هدف کمک به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر هزینه شود، اداره اوقاف نیز در این راستا اقداماتی را انجام داده است.

وی افزود: هر ساله موکب هایی در کربلا برپا می شد اما امسال به دلیل شیوع کرونا و عدم برگزاری این مراسم، کمک ها به صورت کمک مومنانه هزینه می شود که از محل نیات موقوفات، همزمان با ایام اربعین هزار بسته معیشتی در استان توزیع می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: بسته های معیشتی در بین نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا توزیع می شود که ارزش هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

وی عنوان کرد: امروز ۳۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان شهر خرم آباد توزیع می شود و مابقی در بین نیازمندان شهرستانها توزیع خواهد شد.

طباطبایی از برگزاری مراسم عزاداری ایام اربعین در بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: در همه بقاع متبرکه استان با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی البته در محیط های باز بقاع، مراسم عزاداری برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله پیاده روی حرم تا حرم همزمان با ایام اربعین در استان برگزار می شد ولی امسال به دلیل شیوع کرونا تاکنون برای این برنامه اعلام نشده اما در صورتی که ستاد مقابله با کرونا شرایط را برای برگزاری این مراسم فراهم بدانند برگزار می شود و در غیر این صورت این مراسم برگزار نخواهد شد.

انتهای پیام/