حجت‌الاسلام تقویان رئیس اداره تبلیغات اسلامی ازنا با اشاره به ضرورت حفظ و تقویت عظمت اربعین حسینی، گفت: نهضت خونین واقعه کربلا و قیام حضرت سیدالشهدا (ع) الگوی بصیرت و استقامت امت اسلامی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام محمدرضا تقویان در گفت‌وگو با ازناخبر با اشاره عدم پذیرش زائران پیاده‌روی اربعین از سوی کشور عراق به دلیل شرایط کرونا، اظهار داشت: اربعین حسینی ظرفیت بسیار عظیم امت اسلام برای گام‌های تمدن ساز عصر کنونی است، از این ظرفیت عظیم باید برای تبیین قیام خونین حضرت سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایش بهره گرفت.

وی افزود: پیاده‌روی اربعین حسینی امروز به‌عنوان یک اجتماع بی‌نظیر و پدیده بی‌بدیل در جوامع بشری معرفی‌شده است و باید از ظرفیت عظیم فرهنگی آن برای تحقق تمدن نوین اسلامی بهره گرفت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ازنا با اشاره به جلوه‌های زیبای نهضت حضرت سیدالشهدا(ع) عنوان کرد: امیدواریم روزبه‌روز شاهد افزایش اندیشه‌های تمدن ساز این اجتماع عظیم باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت سیاسی همایش بزرگ اربعین و وحدت جوامع اسلامی در این گردهمایی، تصریح کرد: مستکبران عالم سالهاست با برنامه‌ریزی و هزینه‌های زیاد در منطقه سعی می‌کنند بین جوامع اسلامی و برخی کشورهای منطقه تفرقه و شکاف ایجاد کنند اما امروز از ظرفیت پیاده‌روی اربعین حسینی در ایجاد وحدت بین کشورهای مسلمان و امت‌های اسلامی می‌توان بهره گرفت که نمونه آن را در ایجاد ارتباط ملت بزرگ و مسلمان ایران و عراق می‌توان به‌وضوح مشاهده کرد.

تقویان گفت: امروز عشق و ارادت به ساحت نورانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) جهانی و بسیار گسترده است و باید برای هر چه باشکوه برگزار شدن این شئون دینی و اسلامی در کشور تلاش کنیم و با توجه به این شرایط بایستی هر منزل یک موکب و حسینیه باشد و سبک زندگی حسینی را در خانواده‌ها ترویج کرد.

انتهای پیام/