طرهانی، مدیر سرای سالمندان صدیق خرم‌آباد گفت: واکسن آنفلوانزا برای 63 سالمند مرکز تزریق‌شده و تاکنون هیچ موردی از ابتدای سالمندان این مرکز به کرونا مشاهده نشده است.

به گزارش سفیرافلاک، حسن طرهانی در گفت‌وگو با خبرافلاک، با اشاره به برنامه‌های پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی که می‌توانست از انتقال و انتشار ویروس ممانعت کند را در مرکز سالمندان صدیق خرم‌آباد اعمال کردیم، پرستاران و کارکنان مرکز درنهایت مسئولیت‌پذیری و سخت‌کوشی مقابله با شیوع بیماری کرونا را مدیریت کردند.

وی افزود: بحث ضدعفونی مرکز در سه شیفت صبح، عصر و شب همراه با شست‌وشوی مستمر کف اتاق‌ها، سالن‌ها انجام‌شده و تمامی پرسنل هرروز تب سنجی و با روپوش و دمپایی وارد مؤسسه می‌شوند.

مدیر سرای سالمندان صدیق خرم‌آباد با اشاره به تزریق واکسن آنفلوانزا برای کلیه سالمندان، عنوان کرد: با رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تلاش و همت پرسنل، ۶۳ سالمند حاضر در این مرکز شامل ۴۲ زن و ۲۱ مرد در سلامت و صحت کامل بوده و هیچ‌گونه مواردی از ابتلای سالمندان به کرونا مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: سالمندان به‌صورت روزانه و طی تماس‌های تلفنی و تصویری با خانواده‌های خود ملاقات دارند و در مواردی که سالمندان نیازمند ملاقات حضوری هستند شرایط و محوطه فاصله‌گذاری شده تا سه متر برای دیدار با خانواده فراهم می‌شود.

طرهانی خاطرنشان کرد: تغذیه جسم و روح سالمندان باید در کنار هم باشد، بااین‌حال آرامش روح و روان سالمندان از اهمیت بیشتری برخوردار است بنابراین حمایت تمامی نهادها و ادارات از سرای سالمندان خصوصاً در زمینه خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی ضروری است.

انتهای پیام/