مغناطیسِ اربعین خیلِ عظیم و منسجمی از زائران پیاده مسیر نجف به کربلا را پای‌کار همدلی، مواسات و کمک مومنانه آورد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از خبرافلاک، شاید اربعین سال ۱۴۴۲ تاریخ امتحان فصلی از کتاب قطور و پررمزوراز پیاده تا کربلا، با عنوان همدلی تعیین‌شده است آن زمانی که محبت حسین (ع) دوستدارانش را با تشکیلاتی منسجم در مسیر خدمت و جهاد همراه و پشتیبان هم قرار می‌دهد.

این جوانان همان زائران امام مظلومان، با پای پیاده و برهنه درگذر از هر عمود هستند که امروز در لبیک به‌فرمان حسین (ع) زمانشان پای عمود مواسات و همدلی ایستاده‌اند.

قرار ما امسال پای عمودهای همدلی و خدمت است

محمد کریم خورشیدوند، مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در گفت‌وگو با خبرافلاک اظهار داشت: اربعین امسال شهر به شهر، محله به محله، خانه به خانه را به موکب خدمت تبدیل کرده تا بر پایه راهبرد بیانیه گام دوم، گفتمان انقلاب و نظام سازی در بستر جامعه، عمودهای منتهی به تمدن اسلامی را به‌سلامت طی کنیم.

وی بابیان این‌که اربعین امسال هر خودرو و هر گوشی تلفن همراه یک موکب رسانه‌ای است، افزود: درصدد هستیم تا با تجمیع ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مواکب بستری برای ارائه راهکار و مقابله با چالش‌ها و نیازهای پیش رو فراهم شود.

مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با اشاره به شعار مشترک و جهانی مجمع مواکب مردمی پیرامون زمینه‌سازی برای ظهور عنوان کرد: عمودهای خدمت، همدلی، مواسات و کمک مومنانه باهدف خدمت جهادی به مردم مناطق محروم در هندسه اربعین امسال ترسیم‌شده است.

 وی تصریح کرد: مغناطیسِ اربعین خیلِ عظیم و منسجمی از آزادگان جهان را پای‌کار آورده است تا نه‌تنها شهر و یا ایرانِ اربعینی بلکه جهان اربعینی را تجربه کنیم.

خورشیدوند با اشاره به اینکه این‌که اربعین امسال شعار «حب الحسین یجمعنا» با «حب الحسین فی بیوتنا» و «حب الحسین فی قلوبنا» ارتباط معنایی تنگاتنگ دارد، خاطرنشان کرد: این روزها که با خیزش اجتماعی حول محور ولایت مطلقه فقیه نیروها و گروه‌های جهادی در مواکب اربعین گرد هم آمده‌اند خدمات قرارگاه مردمی امام خامنه‌ای در راستای محرومیت‌زدایی، کمک به معیشت مردم و اشتغال‌زایی و… ارائه می‌شود.

تهیه پنج هزار بسته معیشتی و لوازم التحریر برای نیازمندان

نرگس بیرانوند، مدیر سازمان مردم‌نهاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها در لرستان در گفت‌وگو با خبرافلاک اظهار داشت: به مناسبت ایام اربعین حسینی و با همراهی قرارگاه جهادی امام رضا (ع) پنج هزار بسته مواد غذایی و لوازم‌التحریر برای ایتام و نیازمندان تهیه شد.

وی افزود: بسته‌های مربوطه به ارزش ۳ میلیارد و پانصد میلیون ریال به‌واسطه کمک‌های خیرین و هم استانی‌های عزیز آماده‌شده است.

مدیر سازمان مردم‌نهاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها در لرستان با اشاره به خدمات این بنیاد در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین حسینی در سال‌های گذشته، عنوان کرد: امسال باوجود ویروس کرونا توفیق حضور از ما سلب شد ازاین‌رو به یاد آن روزها در روز اربعین حسینی با عنوان خدمت‌رسانی بسته‌ها را در اختیار نیازمندان قرار می‌دهیم تا ان‌شاءالله در سال‌های آینده و در راستای محرومیت‌زدایی گام‌های بلندتری را برداریم.

انتهای پیام/