رضایی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: طی 24 ساعت گذشته 3 حادثه کوهنوردی در استان رخ داده که 9 نفر از کوهنوردان مفقود شدند.

صارم رضایی در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: یکی از حوادث کوهنوردی در گل گل ازنا و در منطقه اشترانکوه بود که تعداد شش نفر از کوهنوردان در این مسیر گرفتار شدند و با حضور نیروهای امدادی به منطقه امنی رسیدند ولی هنوز عملیات ادامه دارد و به پایین کوه نرسیده اند.

وی از مفقود شدن ۹ نفر در کوه های ونایی بروجرد خبر داد و گفت: حادثه دیگر درکوه های ونایی بوده که ۱۸ نفر از کوهنوردان در این منطقه گرفتار شدند، ۹ نفر نجات یافتند و ۹ نفر همچنان مفقود هستند که اقدامات لازم برای پیدا شدن آنها در حال انجام است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: تیم واکنش سریع استان به این منطقه اعزام شده، همچنین درخواست بالگرد برای پیدا شدن افراد گرفتار شده است و دو تیم هم از هلال احمر بروجرد برای جستجو اعزام شده اند.

رضایی بیان کرد: یک مورد دیگر کشف یک جسد در یافته بوده که به پزشک قانونی انتقال داده شده است.

وی با اشاره به وضعیت جوی و کوهنوردی در استان افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی استان و همچنین سرما و لغزندی کوه ها، توصیه می شود  کوهنوردان از صعود به قله ها و کوه ها خودداری کنند و حتما قبل از رفتن به کوه با هلال احمر و هیات های کشتی هماهنگی لازم صورت گیرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان عنوان کرد: در حال حاضر شرایط برای کوهنوردی مناسب و مساعد نیست و با توجه به سردی هوا حوادثی در استان رخ داده است.

انتهای پیام/