کوشکی، دبیر مراقبت و کنترل بیماری کرونا در لرستان گفت: بیش از 95 هزار تست کرونا در استان انجام شده و 30 هزار و 24 نفر به کرونا مبتلا شده اند.

مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: تاکنون ۹۵ هزار و ۷۰۱ مورد تست کرونا در استان لرستان انجام شده و به طور متوسط روزانه ۴۷۴ تست گرفته می شود.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۰ هزار و ۲۴ نفر به این بیماری مبتلا شده اند و متوسط ابتلای کرونا ۱۴۹ نفر در روز است.

دبیر مراقبت و کنترل بیماری کرونا در لرستان عنوان کرد: متاسفانه بر اثر این بیماری در استان لرستان ۶۳۸ نفر جان خود را از دست داده اند که متوسط فوت روازنه ۳٫۲ است.

وی با اشاره به بستری بیماران در بیمارستان ها گفت: تاکنون ۱۸ هزار و ۲۸۵ نفر در بیمارستان ها بستری شده اند و کل مبتلایان قطعی بستری شده در این مدت شش هزار و ۹۰۶ نفر بوده است و روزانه به طور متوسط ۹۰ نفر بستری می شود که از این تعداد ۳۴ نفر مبتلای قطعی است.

خادمی تصریح کرد: از ابتدای مهر تاکنون ۸۴ نفر بر اثر کرونا در استان فوت کرده اند و میانگین بستری بیماران از ۶۰ نفر در اسفندماه به بیش از ۱۰۰ نفر در مهرماه افزایش یافته است.

وی بیان کرد: تعداد بیماران ترخیص شده از هزار و ۳۳۵ نفر به هزار و ۵۰۲ مورد در مهر افزایش یافته است؛ درصد نمونه گیری جمیعت در استان ۵٫۴۷ و کشور ۵٫۱ است که درصد نمونه گیری استان لرستان بالاتر از میانگین کشور است.

انتهای پیام/