خادمی، استاندار لرستان گفت: روند ابتلاء به کرونا در استان صعودی بوده و همکاری مردم برای کنترل این بیماری ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار مبتلایان به بیماری کرونا با شیب تند، صعودی است و تنها راه حل موثر و اثر گذار در حال حاضر که بتواند در کنترل بیماری زود بازده باشد رعایت مردم است.

وی افزود: آمار مرگ و میر در لرستان به دلیل ویروس کرونا رو به افزایش است به ویژه در سه الی چهار روز اخیر این افزایش با شیب تندی به سمت بالا در حرکت است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر تخت‌های بیمارستانی تقریبا تکمیل شده است عنوان کرد: در این زمینه تخت های آی سی یو نقش حیاتی دارند و اگر کسی به صورت اورژانسی به آن نیاز داشته باشد و ما تخت نداشته باشیم احتمال مرگ در آن خیلی بالا خواهد رفت.

خادمی با تاکید بر نقش همکاری مردم در مهار ویروس کرونا بیان کرد: تنها راه حل موثر و اثر گذار در حال حاضر که بتواند در کنترل بیماری زود بازده باشد رعایت نکات بهداشتی توسط مردم است.

وی تصریح کرد: رعایت مردم به مفهوم استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در اجتماعات و حتی الامکان عدم خروج از خانه است؛ اگر این موارد رعایت شود، آمار مبتلایان و ورودی به بیمارستان ها کم می شود و کادر درمان فرصت رسیدگی به بیماران موجود را پیدا می‌کنند و مردم هم سلامتشان بهتر حفظ خواهد شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اگر کسی در فضای عمومی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون ماسک ظاهر شود باید به او تذکر داد زیرا چنین شخصی علاوه بر نقض حقوق دیگران به دلیل به خطر انداختن سلامت دیگران مجرم است و این قضیه در مورد بانیان مجالس عروسی و ختم نیز صادق است.

انتهای پیام/