حسن نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 1000 میلیارد تومان قرارداد بهسازی راه در مناطق سیل زده استان لرستان در حال انجام است که بخش هایی از آن اجرا شده است.

به گزارش سفیر افلاک، عبدالهاشم حسن نیا عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه های بهسازی و روکش آسفالت مناطق سیل زده لرستان که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: بر اثر سیل سال گذشته بسیاری از جاده های لرستان بر اثر بارش، رانش و طغیان رودخانه ها آسیب دیدند.

وی افزود: امسال ۳۱۰ کیلومتر از این مسیر تاکنون بهسازی شده و ۱۱۸ دهنه پل بازسازی شده که طول پل های احداث شده هزار و۴۵۰ متر بوده و از این تعداد  ۱۶ پل بزرگ به طول ۸۶۶ متر بهسازی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: همچنین ساماندهی رودخانه کشکان به طول ۱۱ کیلومتر و ایجاد شانه های محور خرم آباد پلدختر به طول  ۲۲ کیلومتر انجام شده است. روند بازسازی در این راستا ادامه دارد و تا پایان سال پل های بزرگ ایجاد می شود.

وی از اجرای هزار میلیارد تومان قرارداد در حوزه راه استان خبر داد و گفت: تاکنون بخش هایی از طلب پیمانکاران که حدود ۴۰۰ میلیارد بوده پرداخت شده و مابقی در جریان است که تا پایان سال مشکلات راه های استان بر اثر سیل  بهسازی شود.

حسن نیا خاطرنشان کرد: جاده خرم آباد- پلدختر شامل دو بخش پل های بزرگ و عرض بستر راه است که در راه موجود، یک مسیر دیگر به صورت بزرگراه طراحی شده که توسط شرکت در حال ساخت است.

وی بیان کرد: با استفاده از ترمیم و تعریض جاده ها نسبت به بالا آمدن آب رودخانه ها می توان اقداماتی انجام داد که بر اثر بارش و سیلاب این بخش ها آسیب نبینند.

انتهای پیام/