اسدبیگی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: 16 هزار دوز واکسن آنفلوانزا در مرحله دوم بین بیماران خاص در لرستان توزیع شده است.

محسن اسدبیگی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در مرحله اول ۱۱ هزار دوز واکسن آنفلوانزا وارد استان لرستان شد و برای گروه های پرخطر تزریق شد.

وی افزود: در مرحله دوم ۱۶ هزار دوز دیگر از این واکسن وارد استان شده و در اختیار مادران باردار، بیماران خاص، کادر درمان و سایر گروه های در معرض خطر قرار گرفته است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: هم اکنون مرحله دوم واکسن در استان در حال توزیع بین گروه ها بوده که در مراکز درمانی و بهداشتی برای آنها تزریق می شود و به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: برای افرادی که تمایل به دریافت این واکسن دارند هنوز در داروخانه ها توزیع نشده و در فاز نخست گروه های پرخطر این واکسن را دریافت کرده اند.

اسدبیگی با اشاره به این که هیچگونه کمبود ماسک نداریم بیان کرد: خوشبختانه در استان از نظر ماسک و مواد ضدعفونی کننده هیچ کمبودی وجود ندارد و مازاد نیاز استان تولید شده تا به اندازه کافی در اختیار همشهریان قرار گیرد.

انتهای پیام/