ابراهیمی، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: خط ویژه اعتبارات برای رفع بیکاری در مناطق محروم در نظر گرفته شده که 1000 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مناطق محروم لحاظ شده است.

به گزارش سفیر افلاک یحیی ابراهیمی ظهر امروز در مراسم بازدید از شهرک صنعتی نورآباد اظهار داشت: آمار بیکاری در شهرستان دلفان بسیار بالا بوده که این خود آسیب های اجتماعی را ایجاد می کند.

وی افزود: شهرستان دلفان با این جمعیت فاقد یک کارخانه بوده و این در حالیست که فاکتوهای منفی ریشه در بیکاری دارد در حالی که در دو شهرستان نعمت ها و ظرفیت های زیادی وجود دارد و افراد تحصیل کرده و نیروی کار هم هستند اما متاسفانه از ریل توسعه عقب مانده اند.

ابراهیمی تصریح کرد: امروز اشتغال نیاز اصلی و مطالبه مردم است و در این راستا پیگیری های زیادی صورت گرفته که خط ویژه اعتبارات برای اشتغالزایی در مناطق محروم در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس عنوان کرد: انتظار می رود اعتباراتی در این راستا برای این شهرستان در نظر گرفته شود که یک خط ویژه ۷۰۰ میلیارد تومانی و ۳۰۰ میلیارد تومانی به اضافه برنامه هایی برای تجهیز بیمارستان تامین اجتماعی استان مد نظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: ضروری است تا زمان بندی برای اجرای کارها تعریف شود تا هر برنامه در زمان مقرر اجرا گردد.

ابراهیمی عنوان کرد: استان لرستان بعد از استان های شمالی بیشترین بارشها را دارد اما در حوزه کشاورزی و صنعت چندان پیشرفتی نداشته است و علیرغم این موارد در حوزه گردشگری دارای ظرفیت های بالقوه ای است که نمونه آن آبگرم است که هنوز بعد از سالها جاده این منطقه گردشگری مساعد نشده است.

انتهای پیام/