شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: بیش از 3000 نفر از شهرستان چگنی عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان هستند و از مزایای آن استفاده می کنند.

به گزارش سفیر افلاک علی شیرکانی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان چگنی اظهار داشت: افراد در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر برای پذیریش در این صندوق مشکلی ندارند و روال کار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به این صورت است که در هر سطحی که خود کشاورز انتخاب می کند ۱۵ درصد هر سطح به عنوان حق بیمه در نظر گرفته می شود که از این مبلغ ۱۰ درصد دولت و پنج درصد توسط خود بیمه شده پرداخت می شود.

وی افزود: در پایین ترین سطح، بیمه شده ها ۲۷ هزار و ۵۰۰ و سالی ۳۳۰ هزار تومان و در بالاترین سطح ماهانه ۷۰ هزار تومان و سالانه ۸۴۰ هزار تومان بیمه شده پرداخت می کند و دوبرابر توسط دولت پرداخت می شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور عنوان کرد: در شهرستان چگنی سه هزار و ۳۵۰ نفر عضو این صندوق هستند و با توجه به محرومیت و سیل سال گذشته که رخ داد، کمک هایی برای این صندوق در نظر گرفته شده به این صورت که افراد بتوانند فعلا عضو شوند و سال های بعد حمایت ها کمتر و سهم پنج درصد خود را پرداخت نمایند.

وی بیان کرد: البته برای این موضوع قشر خاصی و محدودی در نظر گرفته شده است. قالیبافان و کسانی که در صنایع بافندگی و دستی در این شهرستان مشغول به کار هستند برای سال اول در سطح یک بیمه می شوند؛ تلاش می شود تا شرایط برای بیمه این افراد مانند قالیبافان تسریع می شود.

انتهای پیام/