منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به‌ضرورت احیای مشاغل خانگی، گفت: در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان مشکلی نداریم.

به گزارش سفیر افلاک، عیسی منصوری عصر امروز در جلسه کارگروه اقتصادی و اشتغال پل‌دختر اظهار داشت: فرض ما بر این است تسهیلات بانکی آمده یا به شهرستان می‌آید، بوروکراسی اداری‌ها را باید مرتفع کنیم و فرمانداری لیستی از طرح‌هایی که مشکل‌دارند تهیه‌کرده تا بتوانیم طی جلسه‌ای در تهران تلاش کنیم به ثمر برسند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان مشکلی نداریم، افزود: در زمینه اشتغال‌زایی بایستی تمرکز ما در حوزه وسیع‌تری باشد و احیای کسب‌وکارهایی که به‌واسطه سیل آسیب دیده اند و برای کسب‌وکارهای جدید، برنامه‌ریزی کنیم به‌طوری‌که نهایت انجام هر کار اشتغال‌زایی بایستی منتج به نتیجه و رضایت مردم شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: ایستگاه‌های مشترک آب‌رسانی به‌جای تلمبه‌های انفرادی در دسترسی به کشاورزان آسیب‌دیده از سیلاب باید ظرفیت شناسی شود و اقدام لازم در این راستا صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی و کسب‌وکارها بایستی با مشارکت مردم در کنار دولت انجام شود، تصریح کرد: در زمینه احیای باغات و زمین‌های کشاورزی براثر سیلاب، حدود چهار میلیارد تومان بودجه دادیم و هرکسی بحث لایروبی باغات را انجام دهد تسهیلات دریافت می‌کند.

منصوری با اشاره به اینکه احیای مشاغل خانگی یک ضرورت است، گفت: جهاد دانشگاهی در راستا برای پل‌دختر یک‌همت جدی انجام بدهد تا مشاغل خانگی رونق بیشتری پیدا کند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: گیاهان دارویی، تولید عسل، صنایع تبدیلی انجیر از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و کسب‌وکار در شهرستان پل‌دختر است که با برنامه‌ریزی می‌شود مردم را به آینده‌ای روشن امیدوار کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کریدور بودن محور پل‌دختر و افزایش تردد خودروهای سنگین و سبک نیاز است شرکت حمل‌ونقل را در شهرستان راه‌اندازی کنیم تا هزینه‌ها به نفع شرکت تأمین می‌شود. تجربه خوبی از همکاری سپاه با وزارت تعاون در زمینه پروژه‌های اشتغال‌زایی داریم و در طرح‌های آتی هم می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

منصوری بابیان اینکه معیشت و اشتغال مردم پل‌دختر اولویت طرح‌های وزارت تعاون است، عنوان کرد: طرح‌های تولیدی آب‌معدنی، رب گوجه، قالی‌بافی در شهرستان، اگر دارای متقاضی هستند و موانعی دارند با همفکری هم مرتفع می‌کنیم تا شاهد اشتغال‌زایی مطلوب باشیم.

انتهای پیام/