پازوکی، مدیر کل مدیریت بحران لرستان گفت: 2800 میلیارد تومان تسهیلات مسکن به مناطق سیل زده استان پرداخت شد و این میزان بالاتر از سقف تعهدات برای این حوزه بوده است.

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: در سیل فروردین ماه سال گذشته خسارت های زیادی به زیر ساخت ها، اماکن مسکونی، تجاری، راهداری و کشاورزی استان وارد شد که میزان خسارتها بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

وی افزود: از همان روزهای اول بعد از سیلاب اقدامات لازم برای ثبت نام و پرداخت تسهیلات آغاز شد و تاکنون افرادی که شرایط لازم را داشتند خسارت های سیلاب را دریافت کردند.

پازوکی تصریح کرد: تعهدات استان لرستان در حوزه مسکن ۱۲ هزار واحد برای احداث و تعمیر بوده اما سقف تعهدات افزایش یافت و ۳۵ هزار واحد مسکونی و تجاری در استان تعمیر و احداث شد.

مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان عنوان کرد: از این تعداد ۲۱ هزار واحد تعمیر، ۱۳ هزار واحد احداث و هزار واحد تجاری هم در مناطق سیل زده استان لرستان احداث و تعمیر شد.

وی بیان کرد: در مجموع دو هزار و۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض برای تعمیر و احداث این واحدها در استان پرداخت شده است.

پازوکی عنوان کرد: با توجه به این که بخش زیادی از خسارتها مربوط به زیر ساخت ها بود بسیاری از این موارد تعمیر و بازسازی شد و از هم اکنون قبل از فصل بارشها لایروبی رودخانه و سایر اقدامات برای پیشگیری از مواردی مانند سیلاب در استان در حال انجام است.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان افزود: هنوز بودجه لایروبی رودخانه ها تخصیص داده نشده اما دستگاه های متولی از ظرفیت و بودجه خود استفاده می کنند و بعد از تامین اعتبار، هزینه های آنان پرداخت می شود.

انتهای پیام/