الیگودرز در فهرست ۴۳ شهرستان قرمز کرونایی کشور قرارگرفته است که جهت کاهش این بیماری کلیه دستگاه های دولتی از فردا تعطیل شد.

به گزارش سفیر افلاک، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم و بی‌توجهی مردم الیگودرز به این موارد، موجب افزایش مبتلایان به کرونا در این شهرستان شده است به‌گونه‌ای که الیگودرز در فهرست ۴۳ شهرستانی که بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، مشاهده می‌شود.

شامگاه امروز با حضور امام‌جمعه الیگودرز، فرماندار و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی جلسه ستاد مدیریت بحران با موضوع مقابله با کرونا در الیگودرز برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی سرلک امام‌جمعه الیگودرز اظهار داشت: در شرایط فعلی شرکت در مراسم عروسی، مجالس ترحیم و تجمعات مردمی در محافل عمومی که سلامت انسان را به خطر می‌اندازد، حرام است.

وی افزود: با این اوضاع اقتصادی نگران معیشت و مشکلات مردم و صنوف هستیم ولی چاره‌ای نیست سلامت این عزیزان در اولویت قرار دارد.

تعطیلی کلیه دستگاه های دولتی

حمید کشکولی فرماندار الیگودرز در این جلسه با اشاره به اعلام تعطیلی برای کلیه دستگاه‌های دولتی به‌جز دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان، اظهار داشت: با توجه به اینکه ظرفیت بیمارستان‌های این شهرستان تکمیل‌شده است از فردا همه مراکز تجاری، اماکن ورزشی، مکان‌های متبرکه، اغذیه‌فروشی‌ها، لوازم بهداشتی‌ها و آرایش، مراکز تعویض پلاک، بازار املاک و خودرو و لوازم‌خانگی و آتلیه‌ها طبق ابلاغیه تعطیل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه هر مدیری که در وظایف خود کوتاهی کند ظرف مدت ۲۴ ساعت برکنار خواهد شد، افزود: تمام‌ مراسمات مربوط به جشن،‌عروسی و ترحیم در تالارها، ‌اماکن عمومی تا اطلاع ثانوی در این شهرستان ممنوع بوده و از برگزاری آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آید.

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: تجمع بیش از ۱۵ نفر ممنوع و کلیه مراکز تفریحی تعطیل خواهد شد وهم چنین از ظرفیت طلاب حوزه علمیه شهرستان در راستای آگهی بخشی و از ظرفیت بسیجیان و نیروهای نظامی جهت خدمت‌رسانی استفاده خواهیم کرد،

وی با اشاره به اینکه مسئولین شهرستان با تمام ظرفیت در خدمت ستاد مقابله کرونا هستند، تصریح کرد: با کلیه اصناف و مشاغلی مخصوصاً نانوایی‌ها که متخلف باشند، برخورد قانونی خواهد شد و تمام امتیازات ازجمله آب، برق و گاز و پروانه کسب آن‌ها لغو می‌شود.

 عبدالله ملاطاهری مسئول شبکه بهداشت و درمان الیگودرز در این جلسه بیان کرد: تعداد مبتلایان به کرونا در الیگودرز به بیش از سه هزار نفر رسیده و فوتی‌ها ۹۴ نفر است.

وی افزود: تعداد ۷۵ نفر در بیمارستان شهید ولیان بستری هستند که بیشترین میزان بیمار بستری‌شده در سطح استان لرستان است.

مسئول شبکه بهداشت و درمان الیگودرز عنوان کرد: ۴۵ درصد مبتلایان به کرونا در الیگودرز به دلیل شرکت در مراسمات عروسی و ختم، دچار این بیماری شده‌اند.

ابتلای ۳۱ دانش آموز الیگودرزی به کرونا

وی با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه ۳۱ دانش‌آموز و ۳۲ فرهنگی در سطح شهرستان مبتلابه کرونا شده‌اند، تصریح کرد: بسیاری از پرسنل، کادر درمان و متخصصین شهرستان به کرونا نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

نعمت الهی معاونت شبکه بهداشت و درمان الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: از فوتی‌های مربوط به کرونا کمترین سن ۲۹ سال و بیشترین سن ۹۳ سال است متأسفانه در یک خانواده حتی چهار نفر فوت کردند.

وی افزود: مهم‌ترین مشکل بهداشت و درمان الیگودرز کمبود نیروی انسانی مخصوصاً پرستار و فضای فیزیکی است.

سرهنگ محمد برامکی فرمانده سپاه الیگودرز در این جلسه با اشاره به همکاری و تعامل بسیج اصناف در زمینه مقابله با کرونا، گفت: سه کانون بازار و اصناف، آرامستان ها و تالارها محل تجمعات مردمی هستند که بایستی موردتوجه قرار گیرد. را خواهد داشت.

وی افزود: بسیجیان همیشه در زمینه رفاه و خدمت‌رسانی به مردم در کنار کادر بهداشت و درمان هستند و حضوری فعال خواهند داشت.

 امیر هوشنگ فتحی رئیس دادگستری الیگودرز در این جلسه بیان کرد: آسیب‌شناسی روزانه از عملکرد مدیران در مبارزه کرونا انجام خواهد شد و مدیران متخلف که کم‌کاری کنند به سازمان قوه قضائیه معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/