رفیعی، مدیر بیمه کشاورزی لرستان گفت: محصولات کشاورزی 42 هزار بهره بردار کشاورزی در استان بیمه شد و طی یک سال گذشته 15 میلیارد تومان غرامت پرداخت شده است.

فتح اله رفیعی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بیمه محصولات کشاورزی هر ساله از اول مهر ماه آغاز می شود که در سال زراعی گذشته ۴۲ هزار بهره بردار بخش های مختلف کشاورزی، محصولات خود را در استان بیمه کردند.

وی افزود: ۵۴۵ هزار راس دام، ۷۶ هزار متر مربع پرورش آبزیان سرد آبی، ۴۷۰ هکتار تنه درختان و محصولات، ۶۷ هزار هکتار زراعت، دو هزار و ۹۰۰ هکتار باغبانی، پنج هزار هکتار منابع طبیعی، ۶۹ هزار متر مربع گلخانه و ۳۶ میلیون جوجه و مرغ در بخش طیور تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

مدیر بیمه کشاورزی لرستان عنوان کرد: در مجموع از ۱۳۰ هزار نفر بهره بردار کشاورزی در استان لرستان، ۴۲ هزار نفر حدود ۳۰ درصد از جمعیت کشاورزان اقدام به بیمه محصولات کشاورزی خود کردند. از تعداد بیمه شده سال گذشته به هفت هزار و ۲۰۰ نفر از کشاورزانی که به دلایل قهری دچار خسارت شده بودند، غرامتی معادل ۱۵ میلیارد تومان پرداخت شد.

وی با اشاره به سال زراعی جدید و آغاز بیمه محصولات بخش کشاورزی در استان گفت: طی یک ماه گذشته ۱۸۵ هزار راس دام، ۲۵ هزار متر مزرعه پرورش آبزیان، ۱۲۰۰ هکتار زراعت، سه میلیون قطعه جوجه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که در این مدت استان لرستان در بحث بیمه محصولات کشاورزی در کشور رتبه دوم را دارد.

رفیعی خاطر نشان کرد: همچنین سال گذشته استان در بخش بیمه دام، آبزیان، طیور و گلخانه رتبه اول تا سوم را داشت که به همه کشاورزان توصیه می شود با توجه به این که کشاورزی همیشه در معرض خطر است و هر ساله به دلایلی مانند سیل، تگرگ، سرما، خشکسالی و طوفان خسارت هایی به این بخش وارد می شود بیمه محصولات می تواند به کشاورزان در این راستا کمک کند.

مدیر بیمه کشاورزی لرستان افزود: افزایش هزینه های اولیه در بخش کشاورزی سبب شده تا برخی از کشاورزان اقدام به بیمه محصولات نکنند اما حداکثر زمان پرداخت غرامت به کشاورزان خسارت دیده در بخش های مختلف طی دو هفته در استان حدود ۲۵۰ کارشناس در بخش بیمه در همه شهرستان ها آماده ارائه خدمات هستند.

انتهای پیام/