فرمانده نیروی انتظامی خرم‌آباد گفت: ۳۸۷ فقره سرقت و ۱۹ محموله قاچاق طی یک ماه گذشته در خرم آباد کشف شد.

به گزارش سفیر افلاک، سرهنگ عباس دولتشاهی در گفت‌وگو با خبرافلاک با اشاره به جلب مشارکت‌های اجتماعی و استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های برون‌سازمانی برای تولید امنیت در شهر، اظهار داشت: مردم بزرگ‌ترین سرمایه‌های اجتماعی ناجا هستند و اعتماد مردم به پلیس برای ما بسیار مهم است؛ بزرگان، نخبگان، متنفذین معتمدین، سمن‌ها وسازمان های مردم نهاد همه در تولید امنیت نقشی تأثیرگذار، مفید و مؤثر دارند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با معتمدین محلات در راستای پوشش امنیت پایدار در سطح شهر افزود: با همکاری سپاه و بسیج نقاط آلوده و آسیب اجتماعی هر محله شناسایی‌شده و شهر را برای اجرای طرح‌های پاک‌سازی به ۱۲ بلوک تقسیم کردیم.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد عنوان کرد: مشخصاً برای مقابله و پیشگیری از جرائم در سطح شهرستان ۱۷ دستگاه باید پای‌کار انجام‌وظیفه قانونی و عمل کردن به تکالیفشان باشند؛ سهم و وظیفه هر نهاد هم تعیین‌شده است.

وی با اشاره به اهمیت اصل پیشگیری و اقناع گری اجتماعی و آموزش چهره به چهره بیش از هزار نفر خاطرنشان کرد: در امر مهم پیشگیری اجتماعی همه ادارات و اقشار وظیفه‌دارند، ناجا در بحث اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی عمومی و فرهنگ‌سازی در راستای پیشگیری از جرائم، سرقت، آسیب‌های اجتماعی، مشاوره و روانشناسی در کلانتری‌ها فعالیت‌های مثمر ثمری داشته است.

دولتشاهی تصریح کرد: کشف ۳۸۷ فقره سرقت، دستگیری ۱۸۷ سارق، توقیف ۱۷۷ دستگاه موتورسیکلت مزاحم و غیرقانونی، ۴۷۲ خودرو مشکل‌دار، دستگیری ۴۴۰ معتاد متجاهر، ۹ خرده‌فروش مواد مخدر و ۱۵ نفر مخل امنیت و کشف ۱۹ محموله کالای قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال و ۴۵ کیلو مواد مخدر در یک ماه گذشته انجام‌شده است.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد بیان کرد: بخش عمده‌ای از خدمات نیروی انتظامی در دفاتر پلیس + ۱۰ شامل صدور گذرنامه، صدور گواهی‌نامه، پلاک گذاری و شماره‌گذاری خودروها و خدمات عمومی به مردم ارائه داده می‌شود.

وی گفت: در عرصه مقابله با کرونا و تأمین سلامت به همراه بسیج و سپاه نقاطی بنا به شرایط گندزدایی شد و ضمن برپایی ایست و بازرسی مقرهای تعیین‌شده توسط شورای تأمین، از برگزاری مراسمات، کاروان‌ها و هرگونه تجمع با هشدارها و تذکرات ناجا جلوگیری به عمل آمد.

دولتشاهی با تأکید بر این‌که پلیس فتا هرگونه قدرت‌نمایی در فضای سایبر ازجمله پیج های سلاح و مشروبات الکلی را شناسایی و به شدت برخورد می‌کند اظهار داشت: ما انتظار داریم مردم برای برقراری امنیت پایدار در سطح شهر در بحث شناسایی اراذل‌واوباش، مزاحمین نوامیس، قاچاقچیان سلاح و مهمات، تهیه‌کنندگان مشروبات الکلی، شناسایی سارقین و بزهکاران با پلیس همکاری نمایند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۳ هزار شهید ناجا افزود: نیروی انتظامی استان لرستان در راستای حفظ امنیت مرزها، شهرها، جاده‌ها، دریا و …۵۰۰ شهید و هزار و ۳۰۰ جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و هرروز و برای حفظ امنیت شاهد شهادت دو نفر از همکارانمان در سطح کشور و در اوج ایثارگری و انقلابی گری هستیم.

انتهای پیام/