خادمی، استاندار لرستان گفت: 4 شهرستان الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و طی شبانه روز گذشته 11 نفر لرستانی بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: شهرستان های الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت از استان لرستان در وضعیت قرمز و خطرناک کرونا قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه لرستان در وضع مطلوبی به لحاظ شیوع کرونا نیست و بیمارستان ها و تخت ها کاملاً پر شده است، افزود: در شبانه روز گذشته ۱۱ نفر از هم استانی ها به علت بیماری کرونا جان باخته اند و بیش از ۴۵۰ بیمار بستری مثبت در بیمارستان ها حضور دارند.

استاندار لرستان تصریح کرد: شهر های خرم‌آباد و بروجرد در وضعیت مشابه با چهار شهرستان ذکر شده قرار دارند اما معیار وزارت بهداشت برای اعلام این شهرها، نسبت مرگ به بستری هاست که با توجه به پذیرش بیماران شهرستان های مجاور در خرم‌آباد، می توان گفت مرکز استان نیز وضعیت خطرناکی دارد.

وی بیان کرد: همگام با سراسر کشور، در لرستان و به خصوص در این چهار شهرستان محدودیت های جدید با شدت بیشتری از امروز دوشنبه اعمال می شود.

خادمی عنوان کرد: عدم برگزاری هر گونه مراسم ختم و عروسی، تعطیلی تالار های پذیرایی، تعطیلی باشگاه های ورزشی، ممنوعیت برگزاری اجتماعات تا اطلاع ثانوی در دستور کار خواهد بود.

استاندار لرستان گفت: عدم ارائه خدمات دستگاه های اجرایی و مراکز دولتی و غیر دولتی به افراد بدون ماسک کاملاً قانونی است زیرا حضور در ادارات بدون ماسک جرم تلقی می شود.

وی با اشاره به نحوه تعطیلی صنوف در چهار شهرستان ذکر شده، گفت: به غیر از مشاغلی مانند نانوایی ها و فروش مواد غذایی و دارویی، سایر کسب و کارها از جمله پاساژها، فروشگاه های پوشاک و امثال آنها تا اعلام بعدی از فردا تعطیل خواهد بود.

خادمی خاطر نشان کرد: فعالیت دستگاه های اجرایی و بانک ها با ۵۰ درصد ظرفیت نیرو خواهد بود و بر اجرای این دستورالعمل نیز کنترل صورت می پذیرد.

استاندار لرستان خواستار همکاری بیش از پیش مردم برای رعایت نکات بهداشتی و همکاری برای مهار این بیماری شد و گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان از شرایط کنونی خارج شد.

انتهای پیام/