بسیاری از مجموعه‌های جوان در شرایط سخت اقتصادی با راه‌اندازی کارگاه‌ها و فروشگاه‌های اجناس ایرانی گام‌هایی استوار در جهت حمایت از کالای ایرانی و جهش تولید برداشته‌اند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از خبرافلاک، نام‌گذاری عناوین سال‌های متعدد از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی بانام‌های حمایت از کالای ایرانی، رونق تولید، جهش تولید و… بیان‌کننده لزوم نهادینه کردن فرهنگ و گفتمان حمایت از کار، کارگر و تولید داخلی در کشور است چراکه به دنبال تولید ملی، استقلال اقتصادی و به دنبال استقلال اقتصادی، استقلال سیاسی، فرهنگی و اجتماعی یک نسل محقق می‌شود.

ابتدای سال رهبری مسئله رونق تولید و اقدامات انجام‌گرفته در این زمینه را کافی ندانسته و از مسئولان و خصوصاً مجموعه‌های جوان انقلابی خواستار برنامه‌ریزی و تلاش حداکثری در زمینه رشد و ارتقا تولیدات ملی شدند؛ و دراین‌بین بسیاری از گروه‌های جوان باوجود بسیاری از مشکلات اقتصادی و باهدف حمایت از کارگر ایرانی و از همه مهم‌تر رفع بیکاری در این راه قدم گذاشتند.

حامد کشوری، کارآفرین لرستانی در حوزه تولید البسه و پوشاک در گفت‌وگو با خبرافلاک اظهار داشت: پیرو فرمایشات رهبری در رابطه با ضرورت حمایت از تولیدات ملی، باوجود شرایط سخت اقتصادی از طریق وام اشتغال‌زایی و حمایت خانواده توانستیم یک مرکز کوچک فروش البسه کودک و نوجوان با عنوان مفت کده بابانوئل را در خرم‌آباد راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۲۵ شعبه مذکور در کشور افزود: در تولید تمامی پوشاک اجناس داخلی و ایرانی بکار گفته‌شده است به‌طوری‌که نخ را خودمان تهیه و ضمن تولید پارچه ایرانی، دیگر مراحل دوخت و نازک‌کاری و چاپ طرح‌ها و برند باهنر و سلیقه و مهارت کارگران انجام می‌شود.

این کارآفرین لرستانی عنوان کرد: این‌که شرایط شغل اداری و دولتی برای تمامی جوانان یک کشور فراهم نباشد طبیعی است و در زمینه صنعت و تولیدات نیاز است بسیاری از جوانان البته با حمایت مستقیم و غیرمستقیم مسئولان و نهادی ذی‌ربط ورود کنند.

وی خاطرنشان کرد: بنده به‌عنوان یک تولیدکننده می‌بینم که بسیاری از اجناسی که در بازار با عنوان جنس خارجی فروخته می‌شوند برچسب ترک و غیره رادارند و اکثراً با پارچه مرغوب ایرانی تولیدشده‌اند اما متأسفانه مردم ما تولید داخلی باکیفیت خودمان را باور ندارند.

کشوری با اشاره به اینکه درصدد راه‌اندازی شعبه دوم فروشگاه در خرم‌آباد هستیم تأکید کرد: کارگاه‌های تولیدی برای ثبات و ادامه فعالیت نیاز به حمایت مردم و مسئولین دارند؛ پشتیبانی همه‌جانبه دولت موجب می‌شود بسیاری از جوانان در زمینه کارآفرینی ورود پیدا کنند.

این کارآفرین لرستانی گفت: خواسته بسیاری از مجموعه‌های تولیدی حمایت مردم در خرید اجناس ایرانی و پشتیبانی ویژه دولت از کارآفرینان است تا بتوان با اقتصادی مقاوم و مستقل کشوری مستقل و سرافراز در تمامی عرصه‌ها و زمینه‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/