نمایندگان مجلس سنای آمریکا از «جک دورسی» مدیرعامل توئیتر بابت عدم واکنش به سخنان رهبر انقلاب توضیح خواستند.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از نیویورک پست، آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران در مورد جلسات فناوری های بزرگ روز چهارشنبه در کنگره، چند نکته برای گفتن داشت که چرا با توییت های در مورد انکار هولوکاست مشکلی دارید ولی در مورد اهانت به پیامبر اسلام واکنشی نشان نمی دهید؟

نیویورک پست در ادامه نوشت: اوایل روز چهارشنبه، «جک دورسی»، مدیرعامل توییتر، به دلیل امتناع از حذف توییت های رهبر ایران که خواستار نابودی قوم یهود بود و در عین حال سانسور گزارش در مورد معاملات تجاری خارج از کشور «هانتر بایدن» از سوی نمایندگان سنا مورد سوال قرار گرفت.

آیت الله خامنه ای رهبر ایران در توئیت خود پرسید: سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر آزاد است؟

روزنامه «نیویورک پست در ماه جولای فاش کرد که توئیتر غول دره سیلیکون وَلی درخواست دولت اسرائیل برای حذف توییت های آقای خامنه ای را رد کرده و ادعا کرد که آنها به عنوان «نظرات در مورد امور جاری» واجد شرایط هستند.

سناتور «کوری گاردنر» (R-Colo.) در جلسه دادرسی روز چهارشنبه به ریاکاری مدیران توییتر اشاره کرد و از جک دورسی پرسید که آیا توییتر «اطلاعات غلط» را در نظر گرفته است؟

دورسی در جواب سناتور  «کوری گاردنر» گفت: کسی که هولوکاست را انکار کرد اطلاعات غلطی ارائه نکرده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس