سرهنگ امیری، معاون سلامت سپاه لرستان گفت: تیم های جهادی پزشکی برای کمک به مدافعان سلامت اعزام می شوند و همه تجهیزات و امکانات سپاه برای مقابله کرونا بکارگیری می شود.

سرهنگ مصطفی امیری در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا و دستور مقام معظم رهبری مبنی بر بکارگیری همه امکانات و تجهیزات نیروهای مسلح برای مقابله با کرونا، این مهم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا قرار شد که همه تجهیزات، امکانات و تیم های جهادی پزشکی به کمک بشتابند تا بتوان در راستای کاهش شیوع کرونا اقداماتی انجام داد.

سرهنگ امیری با اشاره به لیبک به سخنان رهبری تصریح کرد: بر همین اساس همه امکانات سپاه برای قطع زنجیره ویروس کرونا به کار گرفته می شود و در این راستا برنامه ریزی در حال انجام است.

معاون سلامت سپاه لرستان عنوان کرد: جلسه ای با علوم پزشکی استان و فرمانده سپاه استان برگزار و قرار شد دانشگاه علوم پزشکی نیازمندی های لازم در راستای مقابله با کرونا را اعلام نماید تا در این راستا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: نیروهای پزشکی در قالب تیم های جهادی آماده هستند که در بیمارستان ها به کمک مدافعان سلامت بشتابند و همچنین تجهیزات و امکانات سپاه به کار گرفته می شود و در اختیار بیماران قرار می گیرد.

سرهنگ امیری خاطر نشان کرد: علاوه بر این اقدامات، نقاط مختلف برای گندزدایی و ضدعفونی کردن مشخص می شود و تیم ها برای ضدعفونی کردن در منطقه حاضر می شوند.

معاون سلامت سپاه لرستان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: پرهیز از تجمعات، رعایت فاصله، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دستها از مهمترین راه های پیشگیری از ویروس کروناست که ضروری است تا با توجه به شدت شیوع این بیماری، همه افراد نسبت به رعایت این نکات توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/