خادمی، استاندار لرستان گفت: روند ابتلا به کرونا در استان افزایشی است و در هر شبانه روز ۱۱ لرستانی برا اثر ابتلا به کرونا فوت می کنند.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: با توجه به آمارها در شبانه روز حدود ۱۱ نفر مرگ ناشی از کرونا گزارش می شود که در این رابطه استان وضعیت مطلوبی ندارد.

وی افزود: چهار شهرستان استان در وضعیت قرمز و خطرناک قرار دارند که تا روز چهارشنبه، خرم‌آباد نیز به این تعداد اضافه می شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه کسب و کارهای سطوح ۳ و ۴ در خرم‌آباد باید تعطیل شود گفت: هر روز تعداد بستری ها و افرادی که به بخش آی‌ سی‌ یو منتقل می‌شوند، افزایش می یابد و شرایط به شکل مناسبی پیش نمی رود.

خادمی عنوان کرد: صاحبان مراسم عروسی یا ختم از برگزاری هرگونه تجمع خودداری کرده و مردم نیز در پاساژها، پارک ها و سایر مراکز پرجمعیت به دلیل افزایش خطر ابتلاء به کرونا پرهیز کنند.

وی با اعلام آمادگی برای کاهش ظرفیت نیروی کار و تعطیلی ادارات، عنوان کرد: در جلسه آتی ستاد مدیریت کرونا، این موضوع مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تصمیم مناسب در رابطه با کاهش فشار بیماری اتخاذ و به اطلاع مردم خواهد رسید.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: متخصصان و صاحب نظران، پیشنهادات خود را در خصوص ساخت و تولید داروهای کمکی به دانشگاه علوم پزشکی ارائه دهند تا پس از بررسی علمی دقیق و تایید نهایی از آنها برای کمک به بیماران استفاده شود.

خادمی خواستار همکاری عوامل و متخصصان این حوزه با دانشگاه علوم پزشکی استان در زمینه انجام مطالعات و پژوهش ها برای کمک به بیماران کرونایی شد.

انتهای پیام/