خادمی، استاندار لرستان گفت: 700 میلیارد تومان تسهیلات برای استان در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۲۴۰ میلیارد تومان آن جذب شده و صاحبان مشاغل آسیب دیده با ثبت نام در سامانه اعلام شده برای دریافت تسهیلات مراجعه کرده اند.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی با اشاره به حمایت از اقشار آسیب دیده کرونا در قالب سامانه هماهنگ اظهار داشت: لازم است توام با مدیریت بیماری کرونا و توجه به سلامت مردم، مقوله امنیت و اقتصاد جامعه نیز مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

وی افزود: برای گردش چرخ اقتصاد کشور لازم است مشاغل با رعایت موازین بهداشتی فعال باشند تا در سایه اقتصاد پویا امنیت عمومی نیز حاکم باشد.

خادمی با اشاره به وضعیت سایر استان ها از نظر اقدامات درمانی گفت: علیرغم همه مشکلات تاکنون به مرحله بحرانی و خطرناک نرسیده‌ایم و با پیش‌بینی‌های لازم هیچ وقت تختهای و تخت های بیمارستانی ما به مرحله اشباع نرسیده است.

استاندار لرستان با اشاره به روند تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده و تولید ماسک، افزود: در این زمینه استان لرستان در همان اوایل به سرعت وارد عمل شده و با تلاش مسئولین استانی  تاکنون عملکرد خوبی ارائه شده است اما در حال حاضر دو حوزه پیشگیری از مبتلا شدن افراد به بیماری و مقابله و درمان این بیماری در دستور کار است.

وی بیان کرد: در حوزه دوم هزینه سنگینی بر عهده دولت است و دولت با تهیه انواع داروها ،حق الزحمه پزشکان، کادر درمان و تهیه تجهیزات مورد نیاز ،بار مالی سنگینی را بر دوش می کشد و همه امکانات دولتی و امکانات سپاه، ارتش و وزارت بهداشت در خدمت مردم است.

خادمی خاطر نشان کرد: در حوزه ابتلاء باید تلاش شود تا میزان مبتلا شدن افراد جامعه کاهش یابد و با مدیریت  صحیح و ارائه دانش و اطلاعات لازم از فقر بینشی جلوگیری بهعمل آید چراکه امروز در پاره‌ای از موارد فقر بینشی به چشم می خورد و دانش ارائه شده به باور عمومی تبدیل نشده است.

استاندار لرستان با اشاره به حمایت دولت از اقشار آسیب‌پذیر گفت: سهم استان لرستان حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۲۴۰ میلیارد تومان آن جذب شده و صاحبان مشاغل آسیب دیده با ثبت نام در سامانه اعلام شده برای دریافت تسهیلات مراجعه کرده اند.

وی افزود: همیاری و  کمک دستگاه‌های حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی با بودجه های دولتی و کمک های مردمی از اقشار ضعیف حمایت می‌کنند.

خادمی اظهار داشت: لازم است مشارکت های مردم ساماندهی شود و با استفاده از تجارب سیل لرستان می توان با همکاری سپاه و نیروی مقاومت بسیج با تهیه یک سامانه هوشمند و استفاده از کد ملی افراد این حمایت‌ها را ساماندهی کرد و از موازی کاری در این زمینه جلوگیری به عمل آورد.

انتهای پیام/