بیرانوند، مسئول طرح و برنامه جهاد کشاورزی خرم آباد با بیان اینکه سالانه 60 هزار تن حبوبات در استان تولید می شود گفت: لرستان رتبه نخست تولید حبوبات کشور را دارد.

به گزارش سفیرافلاک، ایراج بیرانوند در گفتگو با خبرنگارسفیرافلاک با بیان اینکه سه هزار و ۴۰۰ هکتار سطح باغات انار در شهرستان کوهدشت است اظهار داشت: شهرستان کوهدشت قطب تولید انار در استان بوده به طوری که سالانه ۴۶ هزار تن انار از سطح باغات این شهرستان برداشت می شود.

وی افزود: سلسه نیز به قطب گردو در لرستان شهرت دارد به طوری که از ۱۲ هزارهکتار سطح زیرکشت گردو، سالانه ۱۷ هزارتن گردو برداشت می شود.

مسئول طرح و برنامه جهاد کشاورزی خرم آباد عنوان کرد: در شهرستان بروجرد پنج هزارهکتار باغ سیب وجود دارد که سالانه ۵۵ هزارتن محصول باغی پربازده تولید می شود.

وی بیان کرد: همچنین شهرستان دلفان قطب حبوبات لرستان بوده؛ طرح صادرات حبوبات یک طرح ملی با محوریت و مرکزیت لرستان است که لازم است اجرایی شود.

بیرانوند تصریح کرد: لرستان با ۱۴۵ هزار هکتار سطح زیر کشت حبوبات که ۴۲ هزار هکتار آن مربوط به شهرستان دلفان است باید برای توسعه کشت مکانیزه حبوبات و استفاده از ادوات مکانیزه کاشت، داشت، برداشت و رعایت تاریخ کشت برنامه ریزی شود.

وی خاطرنشان کرد: سالانه حدود ۶۰ هزار تن حبوبات در استان تولید می شود و لرستان رتبه نخست تولید حبوبات را در کشور دارد.

انتهای پیام/