ثمینی، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: پیگیری مصوبات جلسات ضروری بوده و دستگاه ها نسبت به سهم استخدام ایثارگران اقدام کنند.

به گزارش سفیرافلاک، محمود ثمینی صبح امروز در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان اظهار داشت: عدم حضور بی دلیل برخی از مدیران در جلسات و خصوصا در جلسه ایثارگران بی دقتی است و اگر موردی دارند باید از قبل اطلاع دهند.

وی افزود: برخی از مصوبات نشان می دهد مصوبه وجود دارد، ابلاغ هم شده اما در اجرا همراهی و همکاری لازم صورت نگرفته و مصوبه بدون اجرا باقی مانده است که ضروری است تا مصوبات پیگیری لازم صورت گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: شهراری ها با مشکلات مالی مواجه هستند اما مدیریت شهری در اختیار شهرداری است و توانمندی شهرداری ها به لحاظ نیرو و امکان قابل مقایسه با سایر دستگاه ها نیست که در این راستا اقدامات لازم از جمله فضا و نگهداری گلزار را انجام دهند.

وی گفت: تفاهم نامه ای که استانداری و بنیاد شهید منعقد کردند، انتظار این است که دستگاه های دخیل در همان قرارداد باید همراهی لازم را داشته باشند و باید عملیاتی شود.

ثمینی با اشاره به تبدیل وضعیت بیان کرد: این موضوع با دستگاه مدیریت و برنامه ریزی پیگیری لازم صورت گیرد و بنیاد شهید هم پیگیری لازم را داشته باشد. اگر موانعی وجود دارد قبل از این جلسات بررسی شود تا موانع برطرف شود و در جلسه بعدی تصویب گردد.

معاون سیاسی استانداری لرستان با اشاره به طرح سپاس عنوان کرد: همه مدیران در طول سال سرکشی از خانواده های شهدا را در دستور کار داشته باشند و با توجه به شرایط باید تکریم شوند؛ همه ما مرهون خون شهدا هستیم و برخی از جانبازان گلایه دارند که از آنها سرکشی نمی شود که لازم است بنیاد شهید سرکشی لازم را انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه ها نسبت به سهم استخدام ایثارگران اقدام کنند و این قانونی است و منتی نیست چرا که این اجرای قانون است و دستگاه ها این مهم را مد نظر قرار دهند.

ثمینی با اشاره به ساماندهی قبور شهدای معمولان گفت: لازم است که در ردیف اعتبارات شهرستان دیده و تصویب شود تا اعتباری برای آن در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/