تنها راه عبور از پیچ مشکلات اقتصادی، برنامه ریزی و مدیریت جهادی است که جهادگرانه می توان از این برهه عبور کرد.

به گزارش سفیر افلاک، روحیه جهادی در دوران دفاع مقدس بیش از هر زمان دیگری پررنگ شده بود، جوانان و نوجوانان برای جنگیدن با دشمن اگر چه دستشان خالی بود اما با توکل به خدا و با داشتن روحیه جهادی و مدیریت جهادگرانه سالها در برابر دشمن ایستادند و سرانجام به پیروزی رسیدند.

پیروزی ایران در جنگ تحمیلی نمونه بارزی از مقاومت در برابر ظالمان بود که نقش روحیه جهادی در پیروزی این جنگ بسیار برجسته بود، رزمندگانی که جهادگونه بدون هیچ چشم داشتی تنها باهدف حفظ اسلام و ارزش های انقلاب جنگیدند و برخی از آنها در این راه جان خود را تقدیم کردند.

مدیریت جهادی از دفاع مقدس تا امروز

در همان روزهایی که کشورهای زیادی با صدام همنوا شده بودند تا ضربه سختی به ایران وارد کنند و تحریم های ظالمانه علیه کشور وضع شده بود اما جوانان این سرزمین نشان دادند با دست خالی و تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت های داخل کشور می توانند به هدف نهایی برسند.

تلاش جهادی از همان سالها معنا گرفت که  افراد خالصانه، ایثارگرانه و جهادگرانه برای رسیدن به هدف اصلی گام برمی دارند.

پس از جنگ تحمیلی، کار جهادی گسترش یافت و جهادگران در دور دست ترین روستاها حضور یافتند تا به درستی معنای تلاش جهادی را نشان دهند، تلاش هایی که ثمره آن محرومیت زدایی و زدودن فقر و محرومیت است.

گام های بلند بسیج سازندگی برای محرومیت زدایی

بسیج سازندگی با همت جوانان جهادگر در طول این سالها خدمات بسیار ارزشمندی را ارائه داده به طوری که در بخش هایی مانند ساخت مسکن برای محرومان، کمک در بخش های کشاورزی، محرومیت زدایی در روستاها، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی تنها بخشی از خدمات جهادگران در طول این سالها بوده است.

دشمن در طول این سالها تحریم های ظالمانه ای را برای فشار بیشتر به ملت ایران در نظر گرفت اما ملت ایران همچنان ایستاده اند و دشمن به خوبی متوجه شده که این تحریم ها در اراده ملت اثری ندارد.

این بار دشمن از طریق مشکلات و تحریم های اقتصادی وارد میدان شده تا بتواند به هدف خود برسد در حالی که مشکلات اقتصادی نیز با همت و تلاش جهادی و مدیریت جهادگرانه برطرف می شود.

جوانان ایرانی در همه عرصه ها در دنیا پیشتاز و پیش قدم هستند و قطعا مشکلات اقتصادی با همت جوانان و برنامه ریزی و همچنین روحیه جهادی مرتفع می شود.

تاکید بر اقتصاد مقاومتی

سالها پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را اقتصاد مقاومتی عنوان کردند، اقتصادی که با تلاش جهادی و با تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی مقاوم می شود.

این در حالیست که عده ای چشم به دست بیگانگان دوخته اند در حالی که در کشور ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی وجود دارد که تنها با مدیریت جهادی و استفاده از آنها می توان از پیچ مشکلات اقتصادی عبور کرد.

طی سال های اخیر رهبری بر تولید و استفاده از کالای داخلی تاکید فراوان کردند که تحقق این شعار نه تنها اشتغال را به دنبال دارد بلکه سبب توسعه اقتصادی می شود.

حل مشکلات اقتصادی با مدیریت جهادی

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در دشمنی آمریکا و اسرائیل با ملت ایران هیچ شکی وجود ندارد چرا که آنها دشمن ما بوده و هستند.

وی با اشاره به تحریم های دشمن افزود: دشمن برای تسلیم ملت ایران در طول این سالها هرآنچه در توان داشت برای تحریم در نظر گرفت و کوتاهی نکرد و هم اکنون دیگر چیزی برای تحریم باقی نمانده که دشمن تحریم کند.

ویسکرمی با اشاره به جنگ اقتصادی تصریح کرد: وقتی دشمن متوجه شد با جنگ سخت به جایی نمی رسد از طرق دیگر وارد شد و امروز با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت ها و همچنین با مدیریت جهادی می توان در رفع مشکلات اقتصادی اقدام کرد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این جنگ اقتصادی باید افرادی انتخاب شوند که به عنوان مدیران بتوانند جهادگرانه و با مدیریت جهادی و برنامه ریزی اقدامات لازم را برای حل مشکلات انجام دهند.

وی بیان کرد: نباید همه مشکلات را به تحریم گره زد چرا که برخی از مشکلات ربطی به تحریم ندارند و با برنامه ریزی می توان آنها را حل و فصل کرد.

ویسکرمی با اشاره به این که تلاش و تحرک مدیران در این عرصه بسیار حائز اهمیت است گفت: برخی از مدیران توانایی لازم برای کار را ندارند و برخی هم به درستی انتخاب نمی شوند تا بتوانند در این عرصه تلاش کنند در حالی که اگر مدیری توانایی لازم را داشته باشد و جهادی عمل کند می تواند موفق شود.

به هر حال امروز در جنگ اقتصادی با مدیریت جهادی و برنامه ریزی و تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی و با تاسی از برنامه ریزی دوران جنگ تحمیل برای استفاده از منابع داخلی می توان پیروز شد و بار دیگر نشان داد که ما می توانیم.

انتهای پیام/