حسامی، معاون صمت لرستان با اشاره به کمبود برخی از اقلام پر مصرف در بازار لرستان گفت: به دلیل کمبود مواد اولیه برای تهیه روغن مشکلی در عرضه و تقاضا رخ داده البته این مشکل بیشتر در خصوص روغن های جامد بوده و برای توزیع روغن های مایع مشکل جدی وجود ندارد.

فریبرز حسامی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: با شیوع کرونا دستورالعمل های بهداشتی برای واحدهای صنفی در نظر گرفته شده از جمله این که فروشنده و افرادی که وارد مغازه می شوند باید ماسک داشته باشند.

وی افزود: در سایر واحدهای دیگر مانند رستورانها و اغذیه فروشی ها رعایت بهداشت فردی و سایر ملزومات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا ضروری است و به طور روزانه از واحدهای استان بازرسی صورت می گیرد.

حسامی تصریح کرد: در همین راستا واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند جریمه می شوند که برای هر واحد جریمه ۳۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.

معاون بازرسی صمت لرستان عنوان کرد: برنامه بازرسی به صورت مستمر در واحدهای تولیدی خصوصا خبازی و سایر مراکز اغذیه فروشی صورت می گیرد و تذکرات لازم و جریمه و در صورت نیاز برخورد صورت می گیرد.

وی با اشاره به کمبود برخی از اقلام پر مصرف گفت: به دلیل کمبود مواد اولیه برای تهیه روغن مشکلی در عرضه و تقاضا رخ داده البته این مشکل بیشتر در خصوص روغن های جامد بوده و برای توزیع روغن های مایع مشکل جدی وجود ندارد.

حسامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر روغن مایع در فروشگاه های زنجیره در سطح استان توزیع می شود و مشکل جدی وجود ندارد اما کمبود در این قلم کالای ضروری به زودی برطرف می شود.

انتهای پیام/