رهبران، کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: افول قدرت آمریکا از قبل رقم خورده بود و امروز هر چه به جلو حرکت می کنیم انزوای استکبار بیشتر سرعت می گیرد.

همایون رهبران در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: نظام استکبار سال به سال سراشیبی، مسیر زوال و نابودی را طی می کند و کشور آمریکا در ابعاد مختلفی مانند اقتصاد، سیاسی، روانی و اجتماعی دچار مشکلاتی شده و نظام استکبار دچار افول شده است.

وی افزود: بسیاری از نشریات و نظریه پردازان آمریکا نیز اذعان دارند که قدرت استکبار هر روز کمتر می شود و کشورهای دیگر گوی قدرت را در بخش های مختلف از این کشور ربوده اند.

رهبران تصریح کرد: افول قدرت آمریکا از قبل رقم خورده بود اما آمریکا با شوی تبلیغاتی و ترفندهای دیگر تلاش کرد تا درپوشی بر این افول بگذارد اما هر چه به جلو می رویم چهره آنها بیشتر نمایان می شود و انزوای آنها بیشتر می شود.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: با روی کار آمدن ترامپ، چهره خبیث آمریکا بیش از هر زمانی آشکار شد و در حالی که آمریکا قصد داشت جمهوری اسلامی ایران را از صحنه به در کند اما این توطئه به خودشان برگشت.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی آمریکا بیان کرد: بدهی های سنگین آمریکا نشان می دهد که این کشور در حوزه اقتصاد با مشکلات زیادی روبروست و از نظر اقتصادی امروز بازار دنیا، آمریکا نیست و همین سبب شده تا مشکلات در حوزه اقتصادی این کشور افزون تر شود.

رهبران گفت: همچنین آمریکا از نظر امنیتی در یک موقعیت شکننده است به طوری که نمونه آن حمله به پایگاه های عین الاسد این کشور در عراق بود که یک شکست امنیتی سنگین برای این کشور بود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به خودبیداری ملت آمریکا افزود: امروز ملت این کشور به فریب کاری و سیاست های غلط این کشور پی برده اند و با اعتراض و به میدان آمدن مردم این کشور مشخص شده که مردم متوجه شده اند چه کسانی بر آنها حکومت می کنند که این اقدامات آنها سبب اعتراض مردم شده است.

وی بیان کرد: امروز لایه پنهان ماهیت آمریکا برای مردم خود این کشور رو شده و علیرغم همه هیاهویی که به پا کرده اند اما زوالی با سرعت بالا را طی می کنند.

انتهای پیام/