ساعد پور، تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل در یادداشتی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: هدف از تحریم‌های شکننده این بود که ایران را به‌پای میز مذاکره بکشاند و تحریم‌ها این هدف را محقق نکرد و سیاست‌های اعلامی جو بایدن هم عِبارةٌ أُخرى سیاست‌های ترامپ است.

به گزارش سفیر افلاک، محمدکرم ساعد پور تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل در یادداشتی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت:

به نظر می‌رسد که این‌یک بحث صددرصد انحرافی است و مصرف انتخاباتی سال ۱۴۰۰ را دارد، سیاست‌های اعلامی و اعمالی ترامپ مشخص است که تحریم‌هایش به بی‌هدفی رسیده است.

هدف از تحریم‌های شکننده این بود که ایران را به‌پای میز مذاکره بکشاند و تحریم‌ها این هدف را محقق نکرد و سیاست‌های اعلامی جو بایدن هم عِبارهٌ أُخرى سیاست‌های ترامپ است و فرق ماهوی باهم ندارند و ماهیت نظام ظالمانه آمریکا هم مشخص است؛ رواج این بحث‌ها، آدرس غلط دادن به مردم است که در سال ۱۴۰۰ دست به یک انتخاب درست نزنند.

تصور بفرمایید دو پهلوان در حال مبارزه باشند یکی از آن‌ها اگر ضربه شود، بوی دهانش مردم را مُتأزی می‌کند و دیگری اگر زمین بخورد، باز هم بوی بدنش مردم را به ستوه می‌آورد؛ آیا راه چاره این است که ما بی‌خودی وقت خود را تلف کنیم و به‌جای حل مسائل اقتصادی مردم، به بحث و گفت‌وگو بپردازیم یا راه چاره این است که مردم از هر دو این‌ها دوری گزینند چون این دو بوی نحس، از یکجا نشأت می‌گیرد.

مشخص است که عاقلانه این است که از هردو پرهیز شود؛ امید است که به این بحث غیرعاقلانه چه قبل از انتخابات آمریکا و چه بعدازآن خاتمه داده شود.

مردم باید به‌خوبی بدانند که این حرف‌ها، همان حرف‌های بی‌نتیجه برجامی است؛ و مؤمن هم از یک سوراخ دو بار نمی‌گزد.

انتهای پیام/