حاجیوند، دانش آموز نخبه ازنایی که حافظ کل قرآن است با بیان اینکه سیره شهدای دانش‌آموز الگویی برای نوجوانان امروز است گفت: قرائت هر آیه قرآن آرامش خاصی را هدیه می دهد و حفظ کل قرآن افتخار بزرگی است.

به گزارش سفیرافلاک، ۱۳ آبان به عنوان روز دانش آموز نامگذاری شده، روزی که تعدادی از دانش آموزان در اعتراض و تجمع دانشگاه تهران به شهادت رسیدند و این روز در تقویم به عنوان روز دانش آموز و استکبار ستیزی نامگذاری شده است.

دانش آموزان ایران زمین با تفکر و عقلانیت در همان روزهایی که ملت ایران عزم خود را برای پایان حکومت پهلوی جزم کرده بودند، در کنار همه مردم ایستادند و در راه پیروزی انقلاب تعدادی از آنها جان خود را تقدیم نمودند.

در دوران دفاع مقدس نیز هزاران دانش آموز راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند تا دین خود را ادا کنند، نمونه آن شهید محمد محسین فهمیده بود که الگویی برای همه نوجوانان شده است.

دانش آموزان این سرزمین با هوشیاری و کسب علم و دانش برای موفقیت و توسعه این مرز و بوم تلاش می کنند، با تلاش و پشتکار نخبه های ایرانی این کشور هر روز با اقتدار و سربلندی در اوج افتخار قرار دارند.

حفظ قرآن افتخاری بزرگ است

همزمان با ۱۳ آبان گفتگویی با یکی از دانش آموزان نخبه شهرستان ازنا صورت گرفته، دانش آموزی که در حفظ قرآن موفق شده و رتبه های برتر را از آن خود کرده است.

یگانه حاجیوند در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: ۱۶ سال سن دارم و  حافظ کل قرآن هستم و هم اکنون در سال اول متوسطه دوم در رشته تجربی مشغول به تحصیل می باشم که علاوه بر تحصیل مدرک کارشناسی در رشته حفظ کل قرآن کریم را دارم.

وی افزود: مادرم از کودکی من را با قرآن آشنا کرد و سبب شد تا در این مسیر قرار بگیرم و وقتی بزرگتر شدم روز به روز بیشتر علاقمند شدم چرا که خواندن آیات قرآن آرامش خاصی دارد.

حاجیوند پدر و مادر را مشوق های خود در این مسیر عنوان کرد و گفت: پدر و مادرم همیشه مشوق و حامی من بودند و بعد از آنها معلمانم در این مسیر برای من و بقیه دوستانم زحمت کشیدند.

وی بیان کرد: حافظ کل قرآن هستم و امسال توانستم موفق به کسب مدرک کارشناسی در این زمینه شوم، در مسابقات مدارس همیشه مقام اول را در سطح شهرستان و استان داشتم و در حفظ کل قرآن مقام اول را کسب کردم و به مسابقات کشوری راه یافتم.

نخبه ازنایی عنوان کرد: در مسابقات بسیج حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل، مقام اول شهرستانی و استانی را کسب کردم و همچنین در مسابقات اوقاف هم موفق به کسب رتبه برتر شدم.

حاجیوند با اشاره به تاثیر قرآن در زندگی افزود: همیشه شاکر خدا هستم که این نعمت بزرگ را به من عطا کرد و همیشه موفقیت های زندگی را از برکات قرآن دارم.

تلاش برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی

وی بیان کرد: تلاش می کنم تا بتوانم اقدام به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد  کنم و همچنین در آینده در رشته  پزشکی که مورد علاقه ام می باشد شرکت کنم و در این مسیر حرکت کنم.

نخبه ازنایی اظهار داشت: هرروز سه یا چهار جزء را مرور می کردم و هنگام گرفتن مدرک یا مسابقات مختلف بیشتر هم مرور داشتم ولی متاسفانه امسال با توجه به مجازی شدن کلاس های درسی وقت کافی برای خواندن ندارم ولی همچنان تلاش می کنم.

شهید فهمیده الگویی برای همه دانش آموزان

حاجیوند با اشاره به نقش شهدای دانش آموز گفت: شهید فهمیده الگویی شایسته و تصویر برجسته ای از ایثار، جهاد و شهادت برای همه ما دانش آموزان و یکی از ثمرات جان بخش انقلاب هستند که همه ما باید به وجود چنین شخصیت ارزشمندی در تاریخ کشورمان افتخار کنیم.

وی بیان کرد: با تک تک آیات قرآن خاطره دارم و از قرائت تک تک آیه های قرآنی  لذت می برم و قرائت آنها برای من آرامش بخش است.

این نخبه ازنایی تصریح کرد: خواهر کوچکترم نیز حافظ کل قرآن است و ما در طول این چند سال با قرآن رشد کردیم و بزرگ شدیم و خاطره های زیادی داریم.

اشاره قرآن به استکبار ستیزی و مقابله با دشمن

حاجیوند خاطر نشان کرد: در قرآن آیات زیادی وجود داره که آیه ۲۹ سوره مبارکه فتح یا آیه ۷۳سوره مبارکه توبه در این زمینه اشاره کرده اند که خداوند می فرمایند« یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ جَاهِدِ الْکُفَّارَ وَالْمُنَافِقِینَ وَاغْلُظْ عَلَیْهِمْ: اى پیامبر با کافران و منافقان جهاد کن و بر آنان سخت بگیر.

وی با تاکید بر استعداد یابی نوجوانان افزود: نوجوانان استعدادهایشان را کشف کنند و از فرصت ها بهترین استفاده ببرند اما توصیه می کنم همه دانش آموزان و افراد این کتاب آسمانی رو سرلوحه زندگی  قرار دهند و در روز حتی یک آیه بخوانند تا آرامش آن را متوجه شوند.

دو فرزندم حافظ قرآن شدند

مادر یگانه حاجیوند، نخبه قرآنی گفت: فرزندم از سن پنج سالگی به یادگیری قرآن مشغول شد وقبل ازاینکه به مدرسه برود حافظ سه جزء قرآن بود وبه راحتی خواندن ونوشتن می توانست انجام دهد.

وی افزود: من و پدرش وقتی علاقه و استعداد یگانه و خواهرش را دیدیم که قرآن حفظ می کنند خیلی خوشحال بودیم و دو فرزندم تلاش کردند و حافظ قرآن شدند و این نعمتی از سوی پرودگار است.

انتهای پیام/