حیدر امیری،کارشناس مسائل سیاسی گفت: دموکراسی و حقوق بشر در آمریکا با رنگ و لعابی ظاهری و باطنی متعفن سرابی بیش نبوده، به طوری که بسیاری از ملت های جهان این تعفن را حس کرده اند.

به گزارش سفیرافلاک، امیر علی حیدر امیری در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به نامگذاری روز ۱۳ آبان به نام روز ملی مبارزه با استکبارجهانی اظهار داشت: ۱۳آبان سال های۴۳ ،۵۷ و ۵۸ شمسی به ترتیب حوادثی همچون تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در پی اعتراض به لغو لایحه کاپیتولاسیون، شهادت ۴۰ دانش آموز در راهپیمایی منسجم دانش اموزان و دانشجویان علیه حکومت مستبد شاهنشاهی و تسخیرلانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام روی داد.

وی افزود: سفارت خانه آمریکا محل رهبری، مدیریت و کنترل ضد انقلاب ها از جمله منافقین، حزب توده، چریک فدایی خلق، سلطنت طلب ها ،نهضت آزادی، نهضت ملی بود؛ دانشجویان پیرو خط امام درسال ۵۸ به صورت خود جوش لانه جاسوسی را با کشف اسناد ارتباط  آمریکا با بسیاری از افراد به ظاهر انقلابی، حقوق بگیر و جیره خوار سازمان سیا که به دنبال اجرای نقشه هایی در راستای از بین بردن انقلاب نوپای اسلامی بودند تسخیر کردند.

کارشناس سیاسی با بیان این که هیچکدام از ۱۳ آبان ها بر دیگری اولا نبوده و همه در یک مسیر، یوم الله هستند عنوان کرد: این روز را به نام روز ملی استکبارستیزی نامگذاری کردند چراکه ملتی مقاوم  با کم ترین سلاح و تجهیزات علیه نظام سلطه، استکبار، استعمار و استثمار قیام کردند و امروز بعد از ۴۲ سال از پیروزی انقلاب این نام برای ما معنی خاصی دارد هرچه پیش تر می رویم اهداف خبیثانه نظام سلطه و استکبار بیش تر عیان می شود.

وی تصریح کرد: سفارت خانه های آمریکا در واقع جاسوس خانه، محل شرارت، تجسس، فساد، خباثت، مدیریت و کنترل نیروها علیه نظام های نوپا و مردمی است؛ سفارت خانه آمریکا در عراق به مساحت ۴۲ هکتار یعنی  ۴۲۰هزار مترمربع یک پادگان نظامی است که سامانه های ضد موشک در آن جا نصب کردند محلی که امروز جوکرها، اراذل و اوباش خیابانی را علیه دولت قانونی عراق می شورانند و با دولت عراق مبارزه می کنند.

حیدر امیری با اشاره تحریم ایران و ۱۷ کشور دنیا توسط آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکا خطرناک ترین و بیشترین نظام تحریم بین المللی را  در طول تاریخ علیه جمهوری اسلامی ایران پیاده کرده است؛ هر کشوری که با ایران مراوده اقتصادی و تجاری داشته باشد ازجانب آمریکا محکوم و تحریم می شود.

نویسنده اولین کتاب بیداری اسلامی بیان کرد: آمریکا با نام و استفاده از حربه حقوق بشر، هر نظام دموکراتیک که بر اساس خواست مردم اداره می شود به عنوان نظام استبدادی، دیکتاتور و خفقان به دنیا معرفی می کند و با کمک ایادی که در شورای امنیت و سازمان ملل دارند قطعنامه هایی را علیه این کشورها  صادر و اجرایی می کند.

وی با بیان این که آمریکا، ایران رابه دلیل حمایت از حزب الله لبنان، انصارالله یمن و طرفداری از آزادی خواهان پاکستان و حشد الشعبی تروریسم می داند یادآورشد: خانم کلیتون در مناظره انتخاباتی خود درسال ۲۰۱۶، سفر به ۱۸۰ کشور دنیا  را برای رسمیت بخشیدن به داعش با عنوان دولت اسلامی عراق، شام را اعتراف کرد.

تحلیل گر مسائل سیاسی غرب آسیا تأکید کرد: از ۱۸۰ کشور دنیا ترویست ها و قاتلانی با تفکر منحوس وهابی گری و تکفیری را جمع کردند تا چهره  دین را خشن و مسلمانان را افراطی معرفی کنند؛ شهید سلیمانی که با خطرناک ترین گروه تروریستی دردنیا مبارز کرد را به شهادت رساندند؛ اگر جهاد، مقاومت و تفکر سلیمانی نبود امروز داعش برای همیشه در عراق، سوریه و لبنان و حتی بخش هایی از ایران سیطره اش برپا بود.

وی با اشاره به تلاش غرب برای هماهنگ کردن نظم منطقه در قالب نظم نوین جهانی با سیاست های غلط لیبرالیسم اذعان داشت: عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس با سیستم هایی در نهایت خفقان، فاقد هرگونه پارلمان و قانون اساسی، با باج دادن به آمریکا، کشور دموکراتیک حساب می شوند اما جمهوری اسلامی ایران  با برگزاری ۴۲ انتخابات آزاد از نگاه غرب، ناقض حقوق بشر است.

کارشناس سیاسی با اشاره به اقدامات غرب در زمینه تهییج، تشجیع، تحریک، ترغیب، تشویق و تسلیح گروهک ها و جبهه هایی همچون داعش، النصره، طالبان والقاعده برای برپایی جنگ های نیابتی علیه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران در اوج تحریم ها و با ایستادگی و سربلندی ندای حق طلبی و پرچم مبارزه با ظلم، فساد، زر، زور و تزویر را بلند کرده است و به تاسی از امام حسین(ع) مبارزه با استکبار را شروع کرده و تا رساندن این پرچم به دست مهدی موعود از پای نخواهد نشست.

افسر ارشد جنگ نرم با بیان این که نظام تبعیض آمیز و زورگوی آمریکا را سینمای هالیوود و رسانه های قدرتمند دیداری، شنیداری صهیونیسم جهانی با رنگ و لعاب به ملت ها نشان می دهند اظهار داشت: نظام سراسر تبعیض آمریکا با حاکمیت پول، سرمایه، بورس، بیمه، بانک، ثروت و با حکومت وال استریت و لابی صهیونیسم جهانی مردم را با زور وادار به تمکین کرده است.

وی با بیان این که استکبار با تبعیت از فردگرایی، خانواده را از هم پاشیده و بر خون ملت های ضعیف جهان از جمله خون سرخ پوستان بومی آمریکا بنا شده است افزود: دموکراسی و حقوق بشر در آمریکا بی معنا و مفهوم است آمریکا با رنگ و لعابی ظاهری و باطنی متعفن سرابی بیش نبوده، به طوری که بسیاری از ملت های جهان این تعفن را حس کرده اند.

انتهای پیام/