اسبکوه، رئیس اتاق اصناف لرستان گفت: بیش از 100 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شد.

منوچهر اسبکوه در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با شیوع کرونا نظارت های بیشتر بر بازار در راستای رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت تا اصناف نیز پروتکل های بهداشتی را اعم از ماسک و سایر موارد بهداشتی رعایت نمایند.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۸۵۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی در استان پلمب شده است.

رئیس اتاق اصناف لرستان عنوان کرد: در مهرماه نیز بیش از ۱۰۰ واحد صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده بودند پلمپ شدند و روزانه بازرسی های مستمری از واحدهای صنفی صورت می گیرد.

وی بیان کرد: همه اصناف ملزم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستند و باید خود فروشنده حتما ماسک داشته باشد و از مواد ضدعفونی کننده در فروشگاه و یا مغازه استفاده نماید.

اسبکوه تصریح کرد: همچنین در ماه گذشته هزار و ۶۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفت که منجر به تشکیل ۲۶ پرونده تخلف شد؛ این تخلفات مربوط به گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و یا عدم صدور فاکتور بوده که از بازرسی های صورت گرفته ۱۳۲ مورد مربوط به شکایات مردمی بوده است.

وی از تشدید نظارت بر بازار با همکاری بسیج خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد کم نیروها برای بازرسی، قرار شد که با همکاری نیروهای بسیجی، نظارت بر بازار تشدید شود، در این طرح بسیجیان آموزش های لازم را فرا می گیرند و به همراه سایر نیروها بر بازار نظارت خواهند کرد.

انتهای پیام/