سلیمانی، کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت تقویت سیستم ایمنی بدن توسط بیماران کرونایی و بهبودیافتگان در دوره نقاهت رعایت اصول تغذیه‌ای ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، مریم سلیمانی در گفت‌وگو با سفیرافلاک با اشاره به تغذیه مناسب در ایام کرونا، اظهار داشت: مراقبت‌های تغذیه‌ای برای کاهش احتمال ابتلا به ویروس کرونا یا کاهش عوارض ناشی از آن، در جریان ابتلا به این ویروس و دوران نقاهت ضروری است؛ اگر فردی به کرونا مبتلا شود با توصیه‌های تغذیه‌ای صحیح می‌تواند روند بهبودش را سریع‌تر طی کند.

وی با اشاره به‌ضرورت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی افزود: اگر شخصی به کرونا مبتلا شد بایستی به او کمک کرد تا بهبود یابد، یکی از دلایل طولانی شدن و یا مرگ‌ومیر این بیماری نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه است.

کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی عنوان کرد: تغذیه مناسب سلامتی بدن را تضمین می‌کند،  مبتلایان به کرونا خوب است روزی دو بار آب ولرم بانمک را غرغره کنند، همچنین کسانی که دچار اسهال می‌شوند بهتراست از آب و دم‌نوش زیاد استفاده کنند و اجازه داده شود کم‌آبی بدن از این طریق برطرف شود و بیماری سریع‌تر از بدن خارج شود.

وی تصریح کرد: مبتلایان به کرونا از نوشابه در وعده‌های غذایی خود استفاده نکنند غذای چرب و سرخ‌کردنی را حذف کرده و در غذاهایی که آماده می‌شود ترجیحاً روغن‌زیتون استفاده کنند و اگر دسترسی به روغن‌زیتون نبود، از سایر روغن‌ها به مقدار کم استفاده شود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: سبزیجات تازه حتماً استفاده شود و دراین‌بین خوردن ریحان در این دوران بسیار مفید است و ضعف بدن را کاهش می‌دهد و هم‌چنین مبتلایان به کرونا خوردن آب زیاد را فراموش نکنند اما توجه داشته باشند که آب سرد نباشد.

وی با اشاره به اینکه آبمیوه‌های صنعتی به دلیل وجود مواد نگه‌دارنده و شکر توصیه نمی‌شود، گفت: افرادی که نمی‌توانند آب بنوشند، می‌توانند خوردن دم‌نوش‌های متفاوت را طی ۲۴ ساعت شبانه‌روز جایگزین آن کنند.

کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی اظهار داشت: گوشت قرمز را با پیاز و کمی نمک، آب و سیب‌زمینی پخته تا حالت سوپ شود و سپس استفاده کنند و توصیه می‌شود از گوشت گوسفندی استفاده شود.

وی افزود: بایستی غذاهایی که به بیمار کرونایی داده می‌شود تازه باشد و از غذاهای مانده و کهنه جدا خودداری شود، زیرا مدت بیماری را طولانی می‌کند.

سلیمانی با اشاره به اینکه از دادن غذاهای سرد و فست فودی به بیماران کرونایی به‌شدت خودداری شود، عنوان کرد: در این دوران سوپ باموادی که اکثراً طبع گرم یا معتدل دارند مانند سوپ سبزیجات و گوشت و سبزیجاتی مثل جعفری، شوید، کرفس، هویج و قارچ و سیر طبخ شود و به‌هیچ‌وجه به مبتلایان خربزه داده نشود زیرا خربزه حساسیت‌زا و آلرژی‌زا بوده و کرونا نیز بیماری است که می‌تواند مشکلات تنفسی حاد به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: خاکشیر با آب جوش نیز برای مبتلایان توصیه می‌شود همچنین شربت تخم ریحان و ملنگو (تخم شربتی) که شکر در آن استفاده نشود و با عسل شیرین شود و از دم‌نوش‌های آویشن، بابونه، گل سرخ استفاده شود که دم‌نوش نعنا برای پاک‌سازی ریه به‌شدت مفید است.

کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی تصریح کرد: دم‌نوش‌ها را مانند چای درست کنید و در چای، دارچین، زنجبیل و لیموی تازه بریزید و مصرف شیر و لبنیات باید در این دوران محدود شود.

وی خاطرنشان کرد: سوپی در بیمارستان مسیح دانشوری به بیماران کرونایی داده‌شده است که دوران درمان را از ۱۴ روزبه سه  روز کاهش داده است، این سوپ تقویت‌کننده سیستم ایمنی و سوپی که برای جلوگیری از کرونا و برای مبتلایان کرونا بسیار مناسب می‌باشد که شامل موادی نظیر هویج، کرفس، لبو، سبزیجات گیاهی مثل گشنیز، جعفری و شوید و مخصوصاً کدو خورشتی یا کدو مسما است، این سوپ پاک‌کننده صفرا، کبد و ترشحات می‌باشد و تنگی نفس ناشی از بخار صفرا را از بین خواهد برد.

سلیمانی گفت: کسانی که مشکل کبد چرب دارند از این سوپ در وعده‌های غذایی‌شان استفاده کنند که مصرف مداوم آن گرید کبد چرب آن‌ها را پایین خواهد آورد و کسانی که مشکل ترش کردن معده نیز دارند ترکیبات این سوپ برای مداوای مشکل آن‌ها بسیار کارساز است.

انتهای پیام/