اسماعیلی، مسئول انجمن نساجی و پوشاک لرستان گفت: خط تولید 14 کارگاه پوشاک لرستان تغییر پیداکرده و تولیدات در ایستگاه‌های توزیع ماسک باقیمت مصوب 1200 تومانی توزیع می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک، اکبر اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرافلاک اظهار داشت: واحدهای تولیدی پوشاک با برخورداری از ظرفیت ایجاد اشتغال برای بسیاری جوانان می‌تواند زمینه رونق و جهش تولید و کمک به اقتصاد کشور را فراهم کند.

وی با اشاره به متحمل شدن بسیاری از کارگاه‌های تولیدی پوشاک به ضرر و آسیب‌های مالی ناشی از بیماری کرونا افزود: ۸۰۰ واحد تولیدی استان به‌صورت رسمی با پروانه کسب و غیررسمی با جواز صنف در شرایط عادی برای بیش از چهار هزار نفر در سطح استان ازجمله شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، ازنا، الیگودرز، کوهدشت و نورآباد اشتغال ایجاد می‌کنند.

مسئول انجمن نساجی و پوشاک لرستان با اشاره به‌ضرورت اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به واحدهای تولیدی آسیب‌دیده از کرونا عنوان کرد: حمایت از واحدهای تولیدی پوشاک پراشتغال ترین صنعت کشور را تشکیل می‌دهد همان‌طوری که واحد تولیدی زاگرس پوش و نساجی بروجرد به ترتیب برای ۳۵۰ و ۵۴۰ نفر اشتغال ایجاد کردند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی واحدهای صنعتی تولید پوشاک زیرمجموعه انجمن نساجی پوشاک استان بوده و علاوه بر واحدهای صنعتی با اتحادیه‌های صنف خیاطان زنانه و مردانه همکاری و تعامل وجود دارد.

اسماعیلی با اشاره به تغییر خط تولید بسیاری از کارگاه‌های تحت نظر انجمن نساجی در زمینه تولید ماسک بیان کرد: در ابتدای شیوع بیماری باوجود مشکلاتی همچون کمبود و افزایش قیمت ماسک، با هماهنگی اداره صمت، بسیج اصناف استان و تفاهم‌نامه با شرکت بافتینه پارچه مرغوب و باکیفیت بیش از ۱۴ کارگاه با خط تولید ماسک تأمین می‌شود.

مسئول انجمن نساجی و پوشاک لرستان بابیان این‌که شرایط مقابله با کمبودها فراهم است گفت: ماسک‌های تولیدشده کارگاه‌های مذکور باقیمت مصوب ۱۲۰۰ تومان و از طریق ۱۰ ایستگاه توزیع ماسک واقع در ۱۰ مسیر از میدان ۲۲ بهمن تا میدان امام حسین(ع) خرم‌آباد در اختیار مردم قرار می‌گیرد و مشکلی در زمینه ماسک وجود ندارد؛ ایستگاه‌ها در شهرهای استان نیز دایر می‌شود.

وی بیان کرد: سالانه به همت کارگاه‌های تولیدی پوشاک بیش از پنج هزار البسه مدارس به دانش آموزان بی‌بضاعت اهدا می‌شد که امسال با توجه به عدم برگزاری فیزیکی کلاس‌های آموزشی تنها دو کارگاه در زمینه تولید پوشاک مدارس و رفع مایحتاج مردم اقدام کردند.

انتهای پیام/