بیماری کرونا در الیگودرز به شدت صعودی شده و بیمارستانهای این شهرستان تکمیل شده است.

به گزارش سفیر افلاک، سهل‌انگاری‌ها و عدم توجه جدی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسیر را برای شیب صعودی کووید۱۹ فراهم کرده به‌طوری‌که شهرستان الیگودرز را در فهرست شهرهای حاد کرونایی قرار داده است.

ظهر امروز با حضور امام‌جمعه الیگودرز، فرماندار و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی جلسه ستاد مدیریت بحران با موضوع مقابله با کرونا در الیگودرز برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی سرلک امام‌جمعه الیگودرز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش رهبر معظم انقلاب، مسئولان و مردم در زمینه مدیریت بحران کرونا، اظهار داشت: مسئولان نباید اجازه دهند دوگانگی در برخورد با افرادی که مصوبات ستاد کرونا را رعایت نمی‌کنند صورت گیرد.

وی افزود: دولت علاوه بر پرداخت تسهیلات می‌تواند باکم کردن عوارض، مالیات و یا فرصت دادن برای پرداخت اقساط بانک‌ها به افراد و کسبه‌ای که از کرونا آسیب‌دیده‌اند کمک کند.

امام‌جمعه الیگودرز با اشاره به‌ضرورت آگاه‌سازی مردم روستا با خطرات بیماری کرونا، عنوان کرد: طلاب، روحانیون و مبلغین آماده هرگونه همکاری با بیمارستان‌ها و دیگر نهادها برای مبارزه با بیماری کرونا هستند و از ظرفیت مساجد نیز می‌توان برای کمک به مردم استفاده کرد.

اعمال جریمه ۵۰۰ هزارتومانی وسایل نقلیه متخلف

 حمید کشکولی فرماندار الیگودرز اظهار داشت: با توجه به شرایط بحرانی این شهرستان در حال حاضر وضعیت بیمارستان این شهرستان خوب نیست و ظرفیت آن تکمیل است.

وی با اشاره به اهمیت همکاری مردم در اعلام گزارش تخلفات، افزود: افراد می‌توانند برپایی هرگونه مراسم عزا و یا عروسی را به شماره ۰۹۳۰۹۱۲۶۰۳۱ پیامک کنند.

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: برای وسایل نقلیه‌ای که جهت مراسم تشییع افراد در آرمستان های این شهرستان توقف کنند، جریمه ۵۰۰ هزارتومانی اعمال خواهد شد.

وی تصریح کرد: اجازه دفن جز در آرمستان اکبرعلی در سایر آرمستان های سطح شهر داده نخواهد شد و در صورت توزیع اعلامیه تشییع و خاک‌سپاری، فرد فوت‌شده به صاحبان عزا تحویل داده نمی‌شود.

تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های الیگودرز

عبدالله ملاطاهری مسئول شبکه بهداشت و درمان الیگودرز در این جلسه با اشاره به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های این شهرستان، بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تابه‌حال در این شهرستان تعداد مبتلایان ۳ هزار و ۳۳۰ نفر و تعداد فوتی‌ها ۱۱۱ نفر می‌باشد.

۵۲۰۰ ماسک رایگان بین مردم الیگودرز توزیع شد

 سرهنگ محمد برامکی فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: علاوه بر کمک به ضدعفونی کردن سطح شهرستان، ۵۲۰۰ عدد ماسک رایگان نیز بین مردم توزیع‌شده است، ضمن آنکه ساخت کلیپ‌های آموزشی نیز در حال انجام است.

غلام‌رضا لونی، رئیس هلال‌احمر الیگودرز با اشاره به توزیع ۷ هزار و ۱۹۵ ماسک بین مردم، اظهار کرد:۱۶ هزار و ۷۱۵ مورد تذکر لسانی باهدف آگاه‌سازی مردم نسبت به بیماری کرونا در قالب طرح «آمران سلامت» توسط آمران این جمعیت در سطح شهرستان انجام‌شده است.

امیر هوشنگ فتحی رئیس دادگستری الیگودرز در این جلسه بیان کرد: با توجه به تعطیلی بانک‌ها، افرادی باشند که به مردم تسهیلات را پرداخت کنند.

وی افزود: در پی مرگ‌ومیر ناشی از کرونا ۲۵ درصد صدور گواهی حصر و وراث بیشتر شده است.

انتهای پیام/