همتی، رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: آشیانه بالگرد در استان افتتاح و بالگرد اختصاصی در اختیار لرستان قرار می گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، کریم همتی عصر امروز در جمع خبرنگاران در فرودگاه خرم آباداظهار داشت: سفر دوروزه ای به استان لرستان داشته ایم که هدف ازاین سفر خدا قوت خدمت همکاران در جمعیت هلال احمر استان لرستان ودیدارو گفتگو با مقامات محلی در ارتباط با اقداماتی که جمعیت هلال احمر قرار است انجام بدهد وهمچنین مشکلاتی که در گذشته ودر حین سفر به آن برخورد می کنیم مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی افزود: یکی از مهم ترین برنامه های ما در این سفربحث افتتاح آشیانه و بالگرد که در سال گذشته شروع شده است و با مساعدت استانداری در حال انجام بوده که فردا به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: افتتاح بالگرد اختصاصی به استان لرستان هدیه سفر به استان لرستان است که تا امروز بالگرد به صورت مشترک با استان خوزستان بوده است که با توجه به توپوگرافی استان و محرومیت و حادثه خیزی که اوجش درسال ۹۸ بود با افتتاح این بالگرد بخش مهمی از مشکلات حوادث این استان برطرف خواهد شد.

وی بیان کرد: تجهیزات امدادی ازماه های گذشته به استان لرستان ارسال شده که امیدواریم با تحویل خودروهای عملیلاتی بتوانیم کمک های خوب و موثری به استان داشته باشیم.

همتی تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اقلام امدادی و هزینه بیش از پنج میلیارد تومان برای بحث ساخت آشیانه انجام شده است، با تحویل بالگرد بالغ بر ۳۰۰میلیارد تومان هزینه خواهد داشت می توانیم در حین عملیات با حوادث برخورد کنیم.

وی از شارژ انبارهای امدادی استان لرستان خبر داد و گفت: انشالله در روزهای آینده اقلام بیشتری به استان ارسال خواهد شد.