رضایی، مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: تسهیلات ساخت مسکن به 6 هزار  و 450 واحد مسکونی در استان لرستان پرداخت می شود.

مسعود رضایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: سهمیه جدید از تسهیلات برای ساخت واحدهای مسکونی در استان لرستان در نظر گرفته شده که در قالب این تسهیلات شش هزار و ۴۵۰ واحد مسکن روستایی و شهری تسهیلات دریافت می کنند.

وی افزود: این واحدها بر اثر بارش ها و آبگرفتگی های شدید و یا زلزله دچار آسیب شده اند که تلاش می شود تا با این میزان تسهیلات نوسازی شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان عنوان کرد: در همین راستا پنج هزار و ۶۰۰ واحد روستایی و ۸۵۰ واحد شهری که دچار آسیب شده اند مشمول دریافت این تسهیلات می شوند که تاکنون بالغ بر هزار فقره پرونده برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شده است.

رضایی تصریح کرد: به هر یک از واحدهای روستایی ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۰ میلیون تومان وام بلاعوض و به هر واحد شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۴ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می شود.

وی بیان کرد: در مجموع بالغ بر ۳۹۰ میلیارد تومان برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته شده که بعد از تشکیل پرونده در بانکها متقاضیان تسهیلات را دریافت می کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به پروژه های عمرانی گفت: بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده که این تسهیلات جذب شد؛ کار بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیلاب ۹۸ درصد پیشرفت داشته و مابقی کار در حال انجام است اما کارهای تعمیری صد درصد انجام شده و تسهیلات بازسازی و تعمیری در این راستا پرداخت شده است.

انتهای پیام/