رضایی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: 50 هزار ماسک در طرح آمران سلامت در لرستان بین شهروندان توزیع شد.

به گزارش سفیر افلاک صارم رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام طرح آمران سلامت اظهار داشت: با هدف کنترل و پشگیری از شیوع ویروس کرونا، هزار و ۳۴۱ مدافع سلامت جمعیت هلال احمر لرستان در ۵۷۰ پایگاه فعال در سطح استان، به مدت ده روز خدمت رسانی کردند.

وی با بیان اینکه در این طرح ۵۰ هزار و ۹۰۰ عدد ماسک بین مردم و عابرین بدون ماسک توزیع شد، افزود: با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در این مدت جوانان، داوطلبان و مدافعان سلامت جمعیت هلال احمر لرستان متشکل از ۴۲۵ تیم فعال، از طریق تذکر لسانی، ایجاد حساسیت در رعایت بیشتر پروتکلهای بهداشتی و نیز توزیع ماسک در بین عابرین بدون ماسک، شبانه روزی در محلهای پرتردد در حال خدمت رسانی بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری از مصرف ۳۸۳ لیتر مواد ضدعفونی در سطح معابر عمومی و پر تردد خبر داد و گفت: در راستای پبشگیری از شیوع ویروس کرونا ۱۹۳ هزار ۷۳۵ نفر از شهروندان هم استانی از خدمات بهداشتی و سلامت محور بهره مند شدند.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در مقابله با بحران ویروس کرونا تصریح کرد: در پایگاه های آمران سلامت مردم در کنار مدافعان سلامت جمعیت هلال احمر پای کار بوده و دو میلیارد و ۲۷۷ میلیون و سی و پنج هزار ریال کمکهای مردمی جمع آوری شده است.

انتهای پیام/