اسدبیگی، معاون غذا و داروی لرستان گفت: ماهانه 5.5 میلیارد تومان برای تامین داروهای کرونایی هزینه می شود که ضروری است بیمه ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

محسن اسد بیگی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر ماه در استان بالغ بر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی هزینه می شود.

وی افزود: داروهای مورد نیاز کرونا در بیمارستان ها در دسترس بیماران قرار می گیرد و در حال حاضر دارو به اندازه کافی در بیمارستان ها وجود دارد.

معاون غذا و داروی لرستان با اشاره به همکاری بیمه ها برای کرونا تصریح کرد: برخی از بیمه ها هزینه داروهای کرونایی را قبول می کنند و برخی از بیمه ها متاسفانه این هزینه ها را قبول نمی کنند و مشکلاتی برای افراد کرونایی ایجاد می شود.

وی بیان کرد: ضروری است تا بیمه ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند و هزینه داروهای کرونایی را قبول کنند تا افراد مبتلا در این زمینه دچار مشکل نشوند.

اسدبیگی با اشاره به توزیع انسولین در استان گفت: از ابتدای سال تاکنون بالغ ۱۳۶ هزار قلم انسولین در استان توزیع شده که نسبت به سال گذشته ۱۴ هزار قلم افزایش یافته و در تامین و توزیع انسولین مشکلی وجود ندارد.

وی عنوان کرد: اگر کسی در استان و شهرستان ها برای دریافت انسولین با مشکلی همره است به شبکه بهداشت و غذا و دارو مراجعه کنند تا مشکل آنها برطرف شود؛ همچنین واکسن آنفلوانزا نیز در استان به تعداد ۲۶ هزار دوز در بین کادر درمان، بیماران خاص و مادران باردار توزیع شد.

انتهای پیام/