خادمی، استاندار لرستان گفت: آمادگی و مشارکت در خصوص طرح ساخت خانه های هلال در سطح ۱۵۰۰ روستای استان را اعلام می کنیم و بخشی از منابع این طرح توسط دهیاری و بخش دیگر هم توسط مرکز تهیه می شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری با جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت:  با توجه به وجود زمین های مناسب هلال احمر در شهرستان‌های ازنا و زاغه و املاک موجود در سطح شهر خرم آباد ترتیبی اتخاذ شود که شرکت‌های سرمایه‌گذاری در استان لرستان شروع به فعالیت کنند.

وی با اعلام حمایت از چنین طرح هایی افزود: از نظر صدور مجوز ها و تسهیلات بانکی، اگر هلال احمر همانند سایر استان‌های دیگر بخواهد املاکی را که دارد متحول کند و کاربری های آنها را دارای ارزش افزوده کند ما در مسیر سرمایه گذاری آماده همکاری هستیم.

خادمی تصریح کرد: با توجه به حادثه‌خیز بودن استان می توان با طراحی اردوگاه های چند منظوره ، هم به عنوان اردوگاه در شرایط خاص و هم به عنوان مقصد گردشگری در شرایط عادی اقدام کرد که ما در تهیه زمین مورد نیاز و زیرساخت های لازم اعلام آمادگی می کنیم.

استاندار لرستان با اعلام آمادگی و مشارکت در خصوص طرح ساخت خانه های هلال در سطح ۱۵۰۰ روستای استان گفت: بخشی از منابع این طرح توسط دهیاری و بخش دیگر هم توسط مرکز تهیه می شود که در این زمینه در صورت تصویب اعلام آمادگی داریم.

وی با اشاره به شرایط بد لرستان از لحاظ کرونا خاطر نشان کرد: علیرغم مدیریت خوب این بیماری تاکنون به دلیل وجود محدودیت های درمانی از جمله کمبود جدی امکانات درمانی و نبود امکانات درمانی نیروهای مسلح، تامین اجتماعی و شرکت نفت، برخلاف استان‌های دیگر، فقط از امکانات دانشگاه علوم پزشکی لرستان که این روزها به شدت دچار مشکل شده است استفاده می شود و هلال احمر می تواند با ورود به این قضیه بخشی از این سختی ها را کاهش دهد.

خادمی در خصوص ایجاد داروخانه هلال احمر گفت: نظر ما در این زمینه مثبت است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این زمینه اقدام لازم را به عمل آورد.

استاندار لرستان با اشاره به استقرار دائمی بالگرد امدادی در استان لرستان گفت: امیدوارم این سایت امدادی را تکمیل کرده و لرستان و استان‌های همجوار از این ظرفیت بهره مند شوند.

انتهای پیام/