فتحی بیرانوند، مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: ضریب حفاظتی تالاب ها و زیستگاههای آبی استان لرستان با آغاز بارش ها افزایش می یابد.

به گزارش سفیر افلاک، به نقل از روابط عمومی محیط زیست لرستان مهرداد فتحی بیرانوند اظهار داشت: با شروع فصل بارندگی و افزایش جمعیت پرندگان آبزی و کنار آبزی در تالاب ها و زیستگاههای آبی استان، ضریب حفاظتی این مناطق افزایش می یابد.

وی افزود: با افزایش تعداد نیروها در زیستگاه های حساس آبی و پاسگاه های محیط بانی مستقر در حوزه استحفاظی تالاب ها، افزایش تعداد گشت و کنترل های شبانه روزی در اطراف تالاب ها و نیز استفاده از ظرفیت همیاران و تشکل های زیست محیطی، نسبت به تامین امنیت پرندگان آبزی و کنار آبزی در استان اقدام خواهد شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به حضور پرندگان مهاجر در اواخر پاییز و اوایل زمستان در زیستگاههای آبی استان گفت: این اقدامات حفاظتی ضمن تامین امنیت این پرندگان موجب ماندگاری بیشتر آنها در زیستگاه های آبی استان می شود.

وی بیان کرد: با ایجاد شرایط مساعد برای حضور پرندگان آبزی و کنار آبزی در تالاب ها و منابع آبی استان، توسعه رونق گردشگری زیست محیطی در قالب بحث پرنده نگری در استان رخ می دهد.

مدیر کل محیط زیست لرستان خاطر نشان کرد: لرستان با داشتن تالاب های کوهستانی و منابع آبی زیاد یکی از زیستگاه های مورد علاقه پرندگان آبزی و کنار آبزی در فصل مهاجرت پرندگان می باشد که امیدواریم امسال با بارندگی های مناسب و به موقع شاهد حضور بیشتر پرندگان در منابع آبی استان باشیم.

انتهای پیام/