رزم، رئیس کل دادگستری لرستان گفت: آمار تصادفات، صدمات جسمانی و فوتی در لرستان بالا بوده که نیاز است پایگاه‌های امداد و نجات در لرستان ایجاد و تقویت شوند.

به گزارش سفیرافلاک، محمد رزم ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان که با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه برای رسیدگی به پرونده‌های هلال احمر لرستان و تسریع در رسیدگی و جلوگیری از ایجاد اطاله دادرسی چهار شعبه ایجاد شده اظهار داشت: یک شعبه دادسرا، یک شعبه دادگاه حقوقی، یک شعبه دادگاه کیفری ۲ و یک شعبه تجدید نظر تعیین شده تا در اسرع وقت به دادخواست‌های هلال احمر رسیدگی کنند.

وی با اشاره به کرونا و مسائل بهداشتی افزود: نیاز است در حد مقدورات تجهیزات ونتیلاتور، لباس حفاظتی، ماسک و کیت‌های آزمایش کرونا به استان اختصاص یابد.

رئیس کل دادگستری لرستان عنوان کرد: آزمایش‌های تشخیص کرونا در استان هفته‌ای یک میلیارد تومان هزینه دارد که در این حوزه نیاز به کمک و همراهی است که در این راستا دستگاه سی تی اسکن، رادیولوژی، تخت‌های مراقبت ویژه آی سی یو، سونوگرافی، دستگاه اکو قلب، دستگاه نوار قلب، الکترو شک، آندسکوپی، تجهیز تخت های آی سی یو و سی سی یو و تجهیزات دندانپزشکی مورد نیاز لرستان است.

رزم تصریح کرد: دستگاه اکسیژن ساز مورد نیاز بیمارستان‌ها است، حتی در حوزه تخت بستری، استان دچار مشکل است و باید برای رفع این مشکلات اقداماتی صورت گیرد.

وی بیان کرد: انتظار می رود معاونت توانبخشی هلال احمر استان و شهرستان‌ها ایجاد و تقویت شود چرا که مردم لرستان احتیاج به فیزیوتراپی، کفش مصنوعی و … دارند.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: اکثر استان‌ها داروخانه جمعیت هلال احمر دارند و مجهزترین و بهترین داروخانه هلال احمر در غرب کشور در کرمانشاه و ایلام  است، اما لرستان از این ظرفیت بی بهره است که ضروری است برای حمایت و کمک به قشر ضعیف استان داروخانه جمعیت هلال احمر در لرستان ایجاد و دارو های عمومی و بیماران خاص تامین گردد.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر از ۱۸۷ هکتار اراضی مرغوب در شهرستان ازنا بهره مند است افزود: از این ظرفیت برای کمک به اشتغالزایی و رفع بیکاری بهره گرفته شود و این اراضی به بخش خصوصی واگذار شود و در حوزه‌های کشاورزی و باغبانی به کار گرفته شود.

رزم عنوان کرد: جمعیت هلال احمر همچنین یک اردوگاه در زاغه با وسعت ۵۷ هکتار دارد که نیاز است اختیار واگذاری آن به استان داده شود چراکه در اشتغالزایی مؤثر است.

وی با اشاره به وضعیت جاده‌های استان گفت: آمار تصادفات، صدمات جسمانی و فوتی در لرستان بالا است و پرونده‌های بسیاری در حوزه صدمات و فوتی‌های تصادفات در دادگاه‌ها بررسی می‌شود که نیاز است پایگاه‌های امداد و نجات در لرستان ایجاد و تقویت شوند.

رئیس کل دادگستری لرستان افزود: تعدادی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای نیمه کاره وجود دارد که در شهرستان دورود، دلفان، گردنه گاماسیاب که محور مواصلاتی استان لرستان و همدان است، گردنه گشور که محور مواصلاتی استان لرستان و کرمانشاه است، بروجرد و… پایگاه‌های امداد جاده‌ای نیمه کاره‌ای وجود دارند  ضروری است تکمیل و در اختیار مردم قرار گیرند.

رزم با تاکید بر حضور شرکت سرمایه گذاری هلال احمر در لرستان اظهار داشت: انتظار داریم بالگرد به صورت دائم و کامل در استان بماند و ارائه خدمت نماید و نباید این بالگرد مشترک بین چند استان باشد.

انتهای پیام/