در حالیکه اتحادیه جهانی کشتی در تلاش برای رایزنی با کشورهای انصراف داده از رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان بود، کوبا هم به جمع غایبان این مسابقات اضافه شد.

به گزارش سفیرافلاک، اتحادیه جهانی کشتی چندی پیش با اعلام برگزاری قطعی رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ به میزبانی صربستان نشان داد عزم جدی برای برپایی این مسابقات دارد. هر چند این اتحادیه، باز هم توپ را در زمین کشورهای عضو انداخت و قطعیت این پیکارها را منوط به اعلام آمادگی رسمی حداکثری آنها برای حضور در مسابقات خواند، اما همچنان امیدوار بود بتواند با برگزاری این پیکارها، کشتی جهان را از رکود حاصله از شیوع ویروس کرونا خلاص کند.

به هر حال امیدواری اتحادیه جهانی کشتی به برگزاری رقابت‌های جهانی زمان زیادی طول نکشید و انصراف تیم‌های آمریکا و کانادا و سپس ژاپن که میزبان المپیک هم محسوب می‌شود، دغدغه تازه ای را برای این اتحادیه به وجود آورد. در این راستا نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی به عنوان یکی از اعضای با نفوذ سیستم اجرایی کمیته بین المللی المپیک، دست از تلاش بر نداشت و برای مذاکره با مسئولان ورزش آمریکا و ژاپن در صدد تغییر مواضع نظر آنها وارد عمل شد.

کمی بعد در حالی که تلاش و رایزنی لالوویچ برای بازگرداندن تیم‌های انصراف داده به رقابت‌های جهانی ادامه داشت، خبر رسید تیم کوبا نیز از حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۰ انصراف داد. به طوری که کوبایی‌ها رسماً اعلام کرده‌اند با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان، دلیلی ندارد سلامت کشتی گیران خود را در این برهه حساس به خطر بیاندازد، چراکه تنها هدف آنها حضور پرقدرت در بازی‌های المپیک است.

بدین ترتیب اتحادیه جهانی کشتی نه تنها نتوانست در این مدت گام مثبتی در جهت بازگرداندن تیم‌های آمریکا، ژاپن و کانادا به رقابت‌های جهانی بردارد، بلکه کوبایی‌ها هم خبر از انصراف دادند تا معادلات این اتحادیه بیش از پیش به هم بریزد.

از سوی دیگر اخبار ضد و نقیضی از احتمال انصراف تیم آلمان هم به گوش می‌رسد و هیچ بعید نیست کشورهای دیگری هم در مدت باقی مانده تا مسابقات جهانی به تبعیت از این چند کشور، ندای انصراف از پیکارهای جهانی را سر دهند.

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان قرار است طی روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد صربستان برگزار شود، اما اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرده لغو یا قطعیت این پیکارها را روز ۲۱ آبان ماه اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/