همتی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور گفت: ۳ هزار بسته یک میلیون تومانی تا اواسط آذر ماه به لرستان ارسال و در جامعه هدف توزیع خواهد شد.

به گزارش سفیرافلاک، کریم همتی در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص لرستان، داروخانه جمعیت هلال احمر استان طی آذر ماه جاری با همکاری و همراهی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر داروخانه جمعیت هلال احمر، در نظر داریم یک مرکز جامع توانبخشی را با توجه به نبود آن در لرستان، تا پایان فصل پاییز به بهره برداری برسانیم و تجهیزات و امکانات مورد نیاز مرکز را به تدریج در استان مستقر کنیم.

همتی تصریح کرد: رئیس‌جمهور بر ساخت اردوگاه های هلال احمر در سطح کشور تاکید دارند که از دیگر امکانات جمعیت هلال احمر کشور موضوع سرمایه گذاری در حوزه های ساختمان و تدارکات پزشکی است که با توجه به قرار داشتن دو ملک خوب این جمعیت به ابعاد ۵۷ هکتار در زاغه و ۱۵۰ هکتار دیگر در ازنا، پیگیر احداث اردوگاه کشوری و سرمایه‌گذاری در آنها هستیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: در املاکی که متعلق به جمعیت هلال احمر بوده و یا املاک وقفی تلاش می شود مولد سازی این املاک را به طور ویژه پیگیری واز این رو معاونت عمرانی استانداری لرستان و ریاست سازمان امداد هلال احمر مأمور پیگیری این مهم شده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با تأکید بر سرمایه گذاری این نهاد در مناطق محروم، خاطرنشان کرد: در نظر داریم با معرفی و جانمایی مکان مناسب و پس از انجام ارزیابی ها، واحد سرم سازی و تولید سرنگ را در لرستان راه اندازی نماییم‌.

وی با بیان این مطلب که از محل کمک های سازمان جهانی غذا به هلال احمر، حدود سه هزار بسته یک میلیون تومانی تا اواسط آذر ماه به لرستان ارسال و در جامعه هدف توزیع خواهد شد، گفت:  در بحث تجهیزات حفاظت شخصی بیماری کرونا امکاناتی در اختیار این جمعیت قرار دارد که  طبق نیاز دانشگاه علوم پزشکی استان و با استفاده از کمک خیرین، این امکانات برای استان اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/