در اساسنامه پیشنهادی فدراسیون فوتبال شرایط سنی برای گزینه‌های ریاست این فدراسیون حذف شده است.

به گزارش سفیرافلاک، فدراسیون فوتبال امروز اساسنامه پیشنهادی خود را برای تصویب در جلسه مجمع منتشر کرد. در این اساسنامه تغییراتی نسبت به گذشته رخ داده است؛ از تعریف حقوقی فدراسیون گرفته تا اضافه شدن اعضای جدید.

یکی از تغییرات رخ داده در بخش نامزدهای پست ریاست فدراسیون فوتبال است. در اساسنامه پیشنهادی و جدید، شرایط سنی و داشتن مدرک دیده نمی‌شود و سابقه مدیریتی برای گزینه‌ها به ۴ سال کاهش یافته است.

این در حالی است که در اساسنامه قبلی، برای ثبت نام در بخش ریاست فدراسیون شرایط سنی حداقل ۳۵ و حداکثر ۶۵ سال وجود داشت. در همان اساسنامه، داشتن حداقل مدرک کارشناسی لازمه ثبت نام برای ریاست فدراسیون بود و کاندیداها برای این نیاز به ۸ سال سابقه مدیریتی داشتند.

در اساسنامه پیشنهادی، ممنوعیتی برای حضور افراد بازنشسته در بخش ریاست دیده نشده است اما این موضوع به تصمیم نهایی دولت و مجلس بستگی دارد. در صورتی که دولت و مجلس تعریف حقوقی جدید فدراسیون یعنی مؤسسه مستقل، غیر انتفاعی، غیر دولتی و دارای شخصیت حقوقی را بپذیرند، به معنای این است که بازنشسته‌ها می‌توانند در انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کنند. در غیر این صورت، بازنشسته‌ها بازهم مشکل قانونی پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر