جهانبخش، مسئول بسیج سازندگی لرستان گفت: 122 هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر از کرونا در استان توزیع شد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ احسان جهانبخش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام نیروهای جهادی استان آمادگی کامل دارند که در لبیک به ندای رهبر مبنی بر حضور نیروهای انقلابی و جهادی در عرصه مبارزه با بحران کرونا، به میدان بیایند.

وی افزود: در این راستا جهت تقویت هماهنگی لازم صورت گرفته تا با بهره گیری از ظرفیت گروه های جهادی برای برگزاری رزمایش کمک های جهادی و فعالیت های مقابله با کرونا با نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی انجام شود.

مسئول بسیج سازندگی لرستان تصریح کرد: دو هزار و ۱۰۰ گروه جهادی در استان وجود دارد که گروه های جهادی استان تخصصی هستند و در عرصه های مختلف یاری رسان مردم و شبکه بهداشت و درمان خواهند بود.

جهانبخش عنوان کرد: ضدعفونی تمام معابر استان به صورت منظم و محله محور توسط گروه های جهادی بسیج سازندگی انجام شده و همچنین تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده و الکل در مرحله نخست مقابله با بحران کرونا در استان توسط بسیج سازندگی و گروه های جهادی انجام شده است.

وی بیان کرد: کمک به محرومان و اقشار آسیب دیده از کرونا را از مهم ترین برنامه های بسیج سازندگی  است که ۱۲۲ هزار بسته معیشتی در مراحل گذشته توزیع شده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان گفت: حدود۳۰۰ هزار پرس غذای گرم، ۲۳۷ مورد جهیزیه، ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد لوزام التحریر، ۱۸۵ هزار مورد بسته های بهداشتی، ۱۰۶ مورد لوازم خانگی، ۹ هزار و ۲۵۵ مورد کارت هدیه در بین نیازمندان توزیع شده است.

جهانبخش تصریح کرد: بالغ بر ۷۶ هزار افراد متضرر از کرونا توسط پایگاه های مقاومت بسیج شناسایی شده اند که این افراد در بخش های مختلف از حمایت های معیشتی بهره مند شده اند و در مرحله اخیر برنامه های بسیج و گروه های جهادی در راستای مقابله با بحران کرونا، کمیته های  تخصصی رزمایش مومنانه در سپاه استان با دبیری بسیج سازندگی تشکیل می شود.

وی افزود: انتظار می رود که دیگر ارگان ها و نهادهایی که در زمینه مقابله با بحران کرونا فعالیت دارند، برای هم افزایی با این دبیرخانه همکاری داشته باشند که بتوانیم خدمتی وسیع تری را به مردم ارائه دهیم.

مسئول بسیج سازندگی لرستان گفت: در بحث رزمایش مومنانه و کمک های معیشتی هم اگر نهادهای مانند ستاد اجرایی فرمان امام (ره)،بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، کمیته امداد و … همکاری متمرکزی داشته باشند و سامانه واحدی برای  شناسایی افراد نیازمند و حمایت از آن انجام شود، بستر خدمت رسانی بهینه به مردم نیازمند فراهم می شود.

جهانبخش خاطر نشان کرد: رزماش مومنانه بسیج در راستای مقابله با بحران کرونا تا پایان سال جاری ادامه دارد و این هماهنگی ها برای اینکه کسی جا نماند و چتر حمایتی برای همه نیازمندان باشد ضروری است.

انتهای پیام/