جهانی، مدیر کل تامین اجتماعی لرستان گفت: طی 6 ماه گذشته 180 میلیارد تومان بیمه بیکاری به بیمه شدگان تامین اجتماعی که متاثر از کرونا بیکار شده اند، پرداخت شد.

علی جهانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: همه هزینه های درمان بیمه شده های تامین اجتماعی اعم از شاغلین، اختیاری و بیمه شده های اجباری در حوزه درمان کاملا رایگان است و بیمه شده هایی که در بحث کرونا برای درمان مراجعه کنند نیز هزینه ای بابت بستری و درمان پرداخت نمی کنند.

وی افزود: بیمه شده های تامین اجتماعی متاثر از کرونا که از کار بیکار شده اند در ۱۴ گروه بیمه بیکاری برای آنها تعریف شده که طی شش ماهه گذشته ماهانه ۳۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری و در مجموع در این ایام ۱۸۰ میلیارد تومان در این راستا پرداخت شده است.

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان تصریح کرد: به طور متوسط در هر ماه به ۱۵ هزار نفر بیمه بیکاری پرداخت شده و طی چند ماه گذشته ۹۰ هزار مورد بیمه شده، بیمه بیکاری دریافت کردند.

جهانی با اشاره به پرداخت هزینه های درمانی به بیماران صعب العلاج عنوان کرد: بیمارانی که برای درمان نیاز است به شهرهای دیگر سفر کنند طی فرایندی این بیماران اعزام می شوند و کمک هزینه درمان و هزینه سفر به آنها پرداخت می شود.

وی بیان کرد: در استان لرستان به طور متوسط هر ماه هشت هزار نفر از این هزینه ها برای درمان استفاده می کنند که از ابتدای سال تاکنون ۷۰ میلیارد تومان برای بیمه شده هایی که به دلیل بیماری صعب العلاج به استان های دیگر برای درمان اعزام شده اند، بابات هزینه درمان، غرامت و هزینه سفر پرداخت شده است.

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان با اشاره به طلب ۸۰۰ میلیاردی تامین اجتماعی استان گفت: هر ماه ۱۵۰ میلیارد تومان حقوق بازنشستگی در استان پرداخت می شود که ضروری است تا کارفرمایان و بدهکاران به تامین اجتماعی، این میزان بدهی را پرداخت کنند تا بتوان خدمات بیشتری به افراد تحت پوشش ارائه داد.

انتهای پیام/