بیابانی، مسئول بسیج جامعه زنان کشور: گفت: 2 میلیون و 500 هزار بسته معیشتی طی 6 ماهه امسال در بین نیازمندان کشور توسط خواهران بسیجی توزیع شد.

مینا بیابانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بسیج خواهران از ابتدای شیوع کرونا برای ارائه خدمات به مردم در میدان حاضر شد و خدمات مختلفی از جمله تولید ماسک، ارائه مشاوره در زمینه کرونا، تهیه و بسته بندی بسته های معیشتی و بهداشتی، تهیه جهیزیه و لوازم التحریر را ارائه داده است.

وی افزود: خواهران بسیجی در بحث غربالگری کرونا، تولید لباس های بیمارستانی، شیلد و سایر موارد در این مدت خدمات قابل توجهی داشتند که در مجموع بالغ بر ۱۰۳ هزار نفر روز در این برنامه ها فعالیت داشتند.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به کمک مومنانه تصریح کرد: با شیوع کرونا و این که برخی از خانواده ها با کرونا دچار آسیب شدند بسته های معیشتی برای توزیع در بین نیازمندان در دستور کار قرار گرفت که طی شش ماهه گذشته دو میلیون و ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان کشور توسط بسیج جامعه زنان تهیه و توزیع شده است.

بیابانی عنوان کرد: همچنین در این مدت پنج میلیون بسته بهداشتی شامل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و سایر مواد بهداشتی تهیه و در بین خانواده های نیازمند کشور توزیع شد.

وی با اشاره به کارگاه های تولید ماسک در کشور گفت: با شیوع کرونا خواهران زیادی برای مقابله با کرونا آماده شدند که اقدام به تولید ماسک نمودند به طوری که در کشور دو هزار کارگاه تولید ماسک راه اندازی شد.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: خواهران بسیجی در این مدت بالغ بر ۶۵ میلیون عدد ماسک را تهیه کردند و در سایر بخش ها نیز اقداماتی انجام دادند.

وی افزود: در این مدت بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان کمک نقدی برای کمک مومنانه شده است که این کمک ها به صورت بسته های معیشتی در بین نیازمندان توزیع شد.

بیابانی با اشاره کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد افزود: این برنامه در قالب کمک مومنانه نیز اجرا می شود که از ظرفیت کمک های خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استفاده شود.

وی بیان کرد: بسیج جامعه زنان همچنان در میدان مقابله با کرونا قرار دارد و خواهران بسیجی در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، ارائه مشاوره و بسته های معیشتی همچنان فعالیت دارند.

انتهای پیام/