قنبریان، مدیر کل استاندارد لرستان گفت: 5 پروانه نشان کاربرد حد مجاز آلاینده محصولات کشاورزی استان در دستور کار است که تلاش می شود تا پایان سال صادر شود.

مرضیه قنبریان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: صدور این مجوزها برای محصولات کشاورزی برای صادرات  و یا بازارچه محصولات سالم نقش مهمی دارد که تاکنون برخی از این محصولات برای دریافت این نشان معرفی شده اند.

وی افزود: سال گذشته دو محصول شوید و زیتون در استان لرستان نشان کاربرد حد مجاز آلاینده محصولات کشاورزی را دریافت کردند.

مدیر کل استاندارد لرستان تصریح کرد: امسال پنج محصول کشاورزی در استان برای دریافت این نشان در دستور کار قرار دارند که کار بررسی آنها در حال انجام است و تلاش می شود تا پایان سال این نشان صادر شود.

قنبریان عنوان کرد: آزمایشات این محصولات شامل فلزات سنگین، سموم، شرایط آب و خاک و سایر موارد است که پس از بررسی های لازم، مجوز پروانه نشان کاربرد حد مجاز آلاینده محصولات کشاورزی صادر می شود.

وی بیان کرد: افرادی که تمایل به دریافت این نشان دارند، بیشتر مشاغل خرد و خانگی هستند که در راستای تولید این محصولات فعالیت می کنند و با داشتن این نشان می توانند در بازارچه محصولات سالم، این محصولات را راحت تر عرضه نمایند.

مدیر کل استاندارد لرستان گفت: داشتن این نشان تضمین کننده کیفیت و سلامت محصول است و صدور این پروانه ها می توانند در توسعه این بخش موثر باشد.

انتهای پیام/