در روزهایی که نه لیگ برتر و تیم ملی فوتسال ایران برنامه‌ای برای دو رویداد مهم پیش رو ندارند، تعدادی از تیم‌های ملی جهان برنامه آماده‌سازی خود را پیش می‌برند.

به گزارش سفیر افلاک، لیگ برتر فوتسال ایران قرار بود اول آبان آغاز شود، اما به خاطر شیوع ویروس کرونا این رقابت‌ها هنوز مجوز برگزاری نگرفته است. از سوی دیگر تیم ملی فوتسال ایران که در ماه‌های گذشته فقط دو بازی تدارکاتی با ازبکستان انجام داده بود، فعلاً برنامه دیگری ندارد و مسئولان این تیم در انتظار آغاز لیگ برتر و ارزیابی میزان آمادگی ملی پوشان شاغل در باشگاه‌ها هستند.

این در حالی است که نگاهی به برنامه‌های فوتسالی سایر کشورها نشان می‌دهد آنها چند قدمی از فوتسال ایران پیش هستند.

کشور ژاپن رقیب دیرینه و سنتی فوتسال ایران در آسیا علاوه بر برگزاری مسابقات لیگ، برنامه‌های تیم ملی خود را هم به صورت آهسته و پیوسته پیش می‌برد. ژاپنی‌ها در ماه‌های اخیر دو بازی تدارکاتی با باشگاه‌های خود برگزار کردند و پروسه آماده سازی تیم ملی این کشور همچنان ادامه دارد.

ازبکستان که چندی پیش میزبان تیم ملی فوتسال ایران بود، دو بازی تدارکاتی دیگر با کشور مراکش برگزار کرد.

هرچند زمان برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است اما پیش بینی می‌شود این رقابت‌ها در ماه اسفند یا فروردین برگزار شود. شاید به همین خاطر است که کشورهای عربستان و کویت هم اردوهای داخلی خود را تعطیل نکردند و ملی پوشان خود را همچنان زیر نظر دارند.

امارات از دیگر کشورهای آسیایی است که اخیراً دیداری با کشور مصر برگزار کرد و همچنین در یک مسابقه تدارکاتی به مصاف تیم باشگاهی النصر رفت.

در سطح بین المللی هم برزیل و اسپانیا دو تیمی بودند که هفته گذشته با شرایط خاص به مصاف هم رفتند و بزرگترین بازی تدارکاتی چند وقت اخیر را رقم زدند که این مسابقه با برد اسپانیا به پایان رسید.

علاوه بر این مسابقات سال انتخابی قهرمانی اروپا (۲۰۲۲- هلند) در حال برگزاری است و کشورهای مختلف این قاره در مرحله دوم انتخابی این رقابت‌ها به میدان رفتند.

مقایسه این شرایط با وضعیت فوتسال ایران آن هم در سال سرنوشت ساز جام ملت‌ها و جام جهانی کمی نگران کننده به نظر می‌رسد. ایران مدافع عنوان قهرمانی فوتسال آسیا است و همچنین تیم سوم جام جهانی دوره گذشته در حال حاضر نه مسابقات لیگ برتر دارد و نه اردوهای ملی.

هرچند نامشخص بودن زمان مسابقات قهرمانی آسیا برنامه ریزی را برای تیم ملی دشوار کرده است اما سخت گیری ستاد مبارزه با کرونا برای شروع مسابقات لیگ برتر هم می‌تواند چالش‌هایی را برای فوتسال کشورمان به همراه داشته باشد. آثار این چالش‌ها در دو رقابت حساس پیش رو برای تیم ملی خودش را نمایان کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر