سرهنگ برامکی، فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز با اشاره به کمبود ذخایر خونی گفت: نیروهای مردمی داوطلب با اهدای خون به کمک بیماران بیایند.

سرهنگ محمد برامکی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: یک تصور غلط در بین مردم به وجود آمده که ویروس از طریق اهدای خون قابلیت انتشار دارد و به دلیل ترس از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ میزان مراجعه افراد به مراکز انتقال خون کاهش چشمگیری پیداکرده است.

وی افزود: با توجه به کمبود ذخایر خونی و اعلام سازمان انتقال خون، هرروز توسط سازمان انتقال خون الیگودرز خون‌گیری به عمل می‌آید.

فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز ضمن دعوت از مردم به شرکت در زمینه اهدای خون، عنوان کرد: افراد خیر و نوع‌دوست نباید در چنین شرایطی بیماران و نیازمندان به خون و انواع فرآورده‌های خونی را تنها گذاشته، بلکه می‌توانند با مشارکت خود و مراجعه به مراکز انتقال خون باعث برطرف شدن نیاز بیمارستان‌ها و بیماران به‌خصوص افراد مبتلابه تالاسمی، هموفیلی و سرطان شوند.

وی تصریح کرد: مردم و مراجعه‌کنندگان می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای با مراجعه به مراکز انتقال خون در این کار خیر و خداپسندانه مشارکت داشته باشند، امیدواریم همان‌طور که مردم همیشه درصحنه ایران در زمان‌های حساس به فریاد هم‌وطنان می‌رسند، اکنون هم در چنین شرایط حساسی نیازمندی بیماران به خون و فرآورده‌های خونی را فراموش نکنند.

انتهای پیام/